ARGUVAN HALK EĞİTİM SERGİSİ

Arguvan Halk Eğitim Müdürlüğü 30 kursiyer ile yaptığı bir yıllık çalışmanın ürünlerini sergiledi.

ARGUVAN HALK EĞİTİM SERGİSİ
HABERİN GALERİSİ
HALK EĞİTİM SERGİSİ

HALK EĞİTİM SERGİSİ

Arguvan Halk Eğitim Müdürlüğü 30 kursiyer ile yaptığı bir yıllık çalışmanın ürünlerini sergiledi. Serginin açılışında halıcılık öğretmeniolan Songül Güler  yaptığı konuşmada “Kültür değerlerimize sahip çıkmamız gerek. Bu konuda ki birikimleri gelecek kuşaklara aklamalıyız. Kültürel değerlerimizi unutmayalım ve unutulmayalım” dedi.

Diğer el becerilerinde öğretmenlik yapan Satı Lüle “Bir yılla yakındır yoğun bir çabamız sonucu bu sergiyi hazırladık. Amacımız kadınlarımızın becerilerini sosyal yaşama yansımasını sağlamak. Üreten toplumun sosyal açıdan dayanışması bu çalışmaların büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Çalışmalarımız boyunca bizlere her açıdan destek sunan Arguvan Kaymakamlığı, Arguvan Belediyesi. Arguvan Halk Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm kamu kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Tabi ki asıl kursiyerlerin emeğine ve yoğun çabalarını unutmamak gerek. Sağ olsun kursiyer arkadaşlar üstün çabaları sonucu bu sergimiz meydana geldi. Tüm kursiyer arkadaşlara buradan teşekkür etmek istiyorum” dedi

Yoğun katılımın olduğu sergiyi gezenler tarafından büyük beğeni topladı. Sergi açılışından sonra Fatma Gök’ün 11 pasta kursiyerleriyle hazırlamış olduğu çeşitli pastalar ikram edildi. İkramdan sonra Serkan Koyun ve ekibinin konferans solunun da verdiği müzik dinletisi ile devam eden program Arguvan Lisesinin bahçesinde davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.

 

                                                                                             

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56