ARGUVAN İLÇE YÖNETİCİLERİ MAHALLERİN (KÖYLERİN) SORUNLARINI YERİNDE DİNLEYİP, ÇÖZÜMÜ KONUŞUP TARTIŞIYORLAR

Çakmak (Sığırcıuşağı) Mahallesi (Köyü) Muhtarı Mahallenin yol sorunu olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş muhtara alt yapı sorunlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ilettiğini Mart ayı sonrasında gerekli desteğin sağlanacağı sözünü aldıklarını ifade etti.

ARGUVAN İLÇE YÖNETİCİLERİ MAHALLERİN (KÖYLERİN) SORUNLARINI YERİNDE DİNLEYİP, ÇÖZÜMÜ KONUŞUP TARTIŞIYORLAR
Köyün Alt yapı sorunları Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a iletilmiş

Arguvan’da ilçe yöneticileri Kaymakam Selçuk Yosunkaya ve Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş öncülüğünde mahalle gezilerine başlayarak sorunları yerinde dinleyip, çözümü için yapılabilecekler konuşuldu, tartışıldı.

Arguvan’da ilçe yöneticilerinin ziyareti Çakmak Mahallesi ile başladı. Yapılan bu geniş kapsamlı ziyaret mahallelileri sevindirirken çözüm noktasına kavuşması gereken sorunlarını da dile getirdiler.

Öncelikli sorunlarının yol olduğunu dile getiren Çakmak Mahalle Muhtarı Bülent Çakmak’a sorunun cevabını ise Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’tan geldi. Başkan Kızıldaş, 30 Mart yerel seçim süreci ile birlikte Büyükşehir olan Malatya’da alt yapı ile ilgili birçok sorunun olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ilettiğini Mart ayı sonrasında gerekli desteğin sağlanacağı sözünü aldıklarını ifade etti.

Kaymakam Selçuk Yosunkaya’da mahallelilere daire müdürlerimiz yanımda yaşadığınız herhangi bir sıkıntı varsa sorun diye söylemesinin ardından diğer konulara da temas edildi. Kaymakam Selçuk Yosunkaya ziyaretleri sürdüreceklerini ifade ederken herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında kendisine mutlaka ulaşılmasını istedi.

Yaşlı bir kadının evini ziyaret eden Kaymakam Selçuk Yosunkaya evin çatısının onarımı için gerekenin yapılacağını ifade etti.

Ziyarete Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Garnizon Komutanı Hüseyin Şimşekkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özmen Düz, İlçe Mal Müdürü Mesut Apaydın, İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Gazi Karadağ, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İzzet Güçlü, SYDV Arguvan Başkanı Şengül Üşen, Arguvan Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlusu Dr. Yakup İriağaç katıldı.

 Kaynak: Arguvan Belediyesi


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56