ARGUVAN KAYMAKAMI KAVUN ÜRETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Değişik tadı ve kokusu ile ile ünlü "Narmikan Kavunu"nu üreten çiftçiler, bu yıl kavun üretiminden Umutlu olduklarını söylediler.

ARGUVAN KAYMAKAMI KAVUN ÜRETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Değişik tadı ve kokusu ile ünlü "Narmikan Kavunu"nu üreten çiftçiler, bu yıl kavun üretiminden Umutlu olduklarını söylediler.

İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Narmikan Kavunu üreten köyleri ziyaret ederek çiftçilerin sorunlarını dinledi.

İlk olarak Karahüyük köyüne giden Maraşlı, burada yaptığı açıklamada, Arguvan'ın 46 köyünden yaklaşık 25'inde kavun üretildiğini belirterek, bu yıl 12 bin 700 ton civarında bir rekolte beklendiğini söyledi.

Narmikan Kavunu'nun, başta İstanbul, Ankara, Gaziantep, Trabzon, Sivas, Kahramanmaraş ve Rize olmak üzere Anadolu'nun bir çok ilinde büyük ilgi gördüğünü belirterek, kavun üretiminin gelişmesi için ilçe tarım müdürlüğü tarafından çalışma yürütüldüğünü belirtti.

Arguvan kavunu olarak da bilinen Narmikan Kavunu'nun, değişik tadı ve kokusu ile ilgi gördüğünü vurgulayan Maraşlı, ilçeye ciddi bir gelir sağladığını vurguladı.

En çok üretimin yapıldığı köylerden bir tanesi olan Karahüyük köyü muhtarı Hasan Hüseyin Kılıçarslan, köylerinde başta kavun olmak üzere arpa ve buğday gibi tahıl ürünleri üretildiğini söyledi.

Bu sene kavundan Umutlu olduklarını belirten Kılıçarslan, Narmukan Kavunu'nun yüzlerini güldürdüğünü dile getirdi.

Ermişli köyünü de ziyaret eden Kaymakam Maraşlı'ya kavun ve kömbe ikram edildi

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56