ARGUVAN KAYMAKAMI YUKARI SÜLMENLİ KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, köy halkını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi,S.S. Sülmenli Büyükbaş Hayvan Yetiştirme Kooperatifi hakkında bilgi aldı. 65 yaşındaki Sadık Cabul’un onarılan evini ziyaret etti.

ARGUVAN KAYMAKAMI YUKARI SÜLMENLİ KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ
 5 köy halkı, bir araya gelerek kooperatif kurdu, 180 baş hostain cinsi büyükbaş hayvan alarak beslemeye başladı.
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, köy halkını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yukarı Sülmenli Köyü Muhtarı Kemal Aslantürk, genelde arpa, buğday gibi tahıl üretimiyle geçinen civar köylerin hayvancılığa da yönelmeye başladıklarını belirterek, kendi köyü dahil Tarlacık, Yayıklı, Asar ve Aşağı Sülmenli köylerinin bir araya gelerek S.S. Sülmenli Büyükbaş Hayvan Yetiştirme Kooperatifi'ni kurduğunu söyledi. 
Köylerde hayvancılığın daha da gelişmesini istediklerini belirten Aslantürk şunları kaydetti: 'Kooperatif kurulduktan sonra Tarım Bakanlığı'ndan destek almak için müracaat ettik ve kredi ile 6 köyden 30 aileye altışar tane inek dağıtıldı. Köylerimiz hayvancılığa uygun. Destek verildiği takdirde hayvancılığın daha da artacağına inanıyorum.' Kaymakam Maraşlı da, hayvancılığın gelişmesi için her türlü desteğin süreceğini belirterek, bu konuda her zaman köylülerin yanında olacaklarını kaydetti. Yukarı Sülmenli sakinleri, kış ayı olmasına rağmen muhafaza ettikleri, yörede yetişen ünlü Narmikan kavunundan Kaymakam Maraşlı'ya ikram etti. 
Mehmet Maraşlının ziyareti devam ederken bir öğrencinin okuldan gelerek kaymakama sarılıp okullarına gelerek yaptıkları resimlerine bakmasını istedi. Kaymakam Maraşlı, Şehit Tuncay ilköğretim okuluna giderek çocukların çalışmasını yerinde görerek öğrencilere teşekkür etti.

YUKARI SÜLMENLİLİ SADIK CABUL’UH EVİ KAYMAKAMLIK TARAFINDAN ONARILDI
Yukarı Sülmenli Köyünden 65 yaşındaki Sadık Cabul’un evi Arguvan Kaymakamlığı tarafından tamirat ve onarım desteği alınarak oturulacak duruma getirildi. Sadık Cabul, Kaymakam Mehmet Maraşlının evini  görmesini istedi. Sadık Cabul“Çok mutlu olduklarını ve ne kadar dua etsek azdır, Kaymakam Maraşlı sayesinde kışa girmeden sıcak bir yuvamız oldu” şeklinde konuştu. Kaymakam ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber Kaynağı: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56