ARGUVAN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MALATYADA ÜNİVERSİTEYİ GEZİP SİNEMAYA GİTTİLER

Arguvan lisesinde okuyan öğrencilere Üniversite eğitimini teşvik etmek amacıyla İnönü Üniversitesi gezdirildi, gezdirilen öğrenciler sinemaya götürüldü ve yemek verildi. Arguvan Kaymakamlığının ulaşım desteğiyle etkinliğe katılan öğrencilere, Arguvan İlçe Emniyet Amiri Rüksan Çelik de eşlik etti.

ARGUVAN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MALATYADA ÜNİVERSİTEYİ GEZİP SİNEMAYA GİTTİLER
Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, Arguvan lisesi öğrencilerine Üniversite eğitimini teşvik etmek amacıyla İnönü Üniversitesini gezdirdi.

Arguvan Lisesinde okuyan 90 öğrenciyi, Malatya Merkeze getirerek sinema keyfi yaşatan polisler, daha sonra gençlerle yemek yedi. Daha sonra İnönü Üniversitesine gelen öğrenciler, burada Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ünal Şentürk'ün dersini ilgiyle dinledi.
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine de giden öğrenciler, buradaki sanat atölyelerini gezdi. Öğrencilere fakültede yapılan eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi veren İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cemal Yunga, toplum destekli polisliğin çalışmalarının önemine işaret etti. Ortaokuldayken ablasının kendisini üniversiteye getirdiğinde "ben burada okumalıyım" diyerek hayallerini gerçekleştirmek için daha çok çalıştığını ve istediği fakülteden mezun olduğunu anlatan Yunga, emniyet personelini liseli gençlere üniversiteyi tanıttıkları için teşekkür etti. Gençlere de seslenen Yunga, lise eğitiminin bir adım sonrasının Üniversite olduğunu belirterek, tercihlerini şimdiden belirlemelerini ve hedeflerini ortaya koymaları tavsiyesinde bulundu.

Arguvan Kaymakamlığının ulaşım desteğiyle etkinliğe katılan öğrencilere, Arguvan İlçe Emniyet Amiri Rüksan Çelik de eşlik etti.

Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Tayyip Karahan da, gazetecilere yaptığı açıklamada, gençlerin özellikle de ilçelerde yaşayan öğrencilerin ufuklarını açmak, onları Üniversite eğitimine teşvik etmek amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. İlçede eğitim gören gençlerin merkezdeki akranlarının aksine daha zor şartlarda eğitim alabildiklerini ifade eden Karahan, ilçedeki gençlerin üniversiteye gelerek, buraların onlar için uzak olmadığını göstermek istediklerini belirtti. Karahan, liseli öğrencilerin eğitime devam etmesi için üniversiteyi hayal olarak görmemeleri gerektiğini dile getirdi.

 
 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56