ARGUVAN MASKİ ŞEFLİĞİ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYOR

Mahallerin (Köylerin) içme suyu ve kanalizasyon alt yapılarının büyük bölümünün tamamen yenilenmesi gerekiyor. Mahallerde (Köylerde) gelişigüzel projesiz yapılan altyapılardaki sorunlara çözüm bulmak için Arguvan MASKİ şefliği gayret gösteriyor.

ARGUVAN MASKİ ŞEFLİĞİ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYOR
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Arguvan şefliği çalışmalarını sürdürüyor.

Arguvan’ın ilçe merkezi ve mahallerinde (Köylerinde) yılardır devam eden içme suyu ve kanalizasyon sorunları devam ediyor. Mahallerde (Köylerde) sağlıklı bir alt yapı bulunmadığından arızalara ve sorunlara geçici çözümler üretiliyor sistemlerin mevcut hali ile çalışması sağlanıyor.

Sorunların kesin çözümü için Mahallerin (Köylerin) içme suyu ve kanalizasyon alt yapılarının büyük bölümünün tamamen yenilenmesi gerekiyor buda zaman alacak gibi görünüyor.

Bu sorunlara rağmen Gazi Uşen’in şefliğini yaptığı Arguvan Maski arızalara ve sorunlara çözüm bulma gayretini gösteriyor.

Mahallerde (Köylerde) gelişigüzel projesiz yapılan altyapılardaki sorunlara müdahale etmek için özellikle kış aylarında bazı yerlere İş makineleri ile (Kepçe, Vidanjör vb iş makineleri) girmek mümkün olmuyor. İş makinelerinin giremediği yerlerde-alanlarda Arguvan MASKİ personeli ellerine kazma kürek alarak iş makineleriyle yapılabilecek işi de yapmaya çalışıyorlar.

MASKİ Arguvan şefliğinin gösterdiği gayrete şahit olanlar yılardır ciddi sorun olan su ve kanalizasyon alt yapılarının iyileştirmesi durumunda şefliğin daha verimli bir çalışma yapacağından emin olduklarını belirtiyorlar.

Su ve kanalizasyon sorunları ve arızları için ALO MASKİ 185 hattı aranarak bildirim yapılıyor. 

www.arguvanhaber.com
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56