ARGUVAN OKULLARI OKUL AİLE BİRLİKLERİNDEN AÇIKLAMA

Arguvandaki eğitim-öğretimle ilgili en büyük ve en başta gelen sorun ilçe milli eğitim müdürlüğü ile milli eğitim şube müdürlüğünün on yıllardır vekaleten yürütülmesidir.

ARGUVAN OKULLARI OKUL AİLE BİRLİKLERİNDEN AÇIKLAMA
                Arguvanlıların Eğitim-Öğretime vermiş oldukları değeri herkes biliyor.Bunun en belirgin örneği,Arguvandaki okur-yazar oranının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olmasıdır. Ancak son yıllarda Arguvandaki eğitim-öğretimde yaşanan 7,9 şiddetindeki depremden sonra, artçıların eğitim-öğretime zarar vermesini önlemek amacıyla 5 okulun ( Arguvan Atatürk İ.Ö.O.-Arguvan Cumhuriyet İ.Ö.O.-Arguvan Şehit Tuncay Göksu İ.Ö.O (Sülmenli)-Arguvan lisesi ve Atmalılar İ.Ö.O) okul aile birlikleri başkanları ve bazı sivil toplum örgütleri (Köy Dernekleri) temsilcileri bir araya gelerek bu olumsuz durum karşısında ortak hareket etme kararı aldılar.
                Bu anlamda ilk somut girişim olarak ta ilçe kaymakamı sayın Mehmet MARAŞLI'yı ziyaret ettiler. Yapılan bu anlamlı ziyarette ilçedeki eğitim-öğretimle ilgili en büyük ve en başta gelen sorun olarak ilçe milli eğitim müdürlüğü ile milli eğitim şube müdürlüğünün on yıllardır vekaleten yürütülmesi olduğunu ilçe kaymakamı sayın Mehmet MARAŞLI'ya sözlü olarak bu ortak görüşlerini bildirdiler.
                Okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri olarak bu durumun yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgi ve ilgisine sunarız.
Saygılarımızla
Okul aile birlikleri başkanları ile Sivil toplum örgütleri temsilcileri.
Kaynak: Muharrem Bayram Arguvan Atatürk İ.Ö.O okul aile birliği

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56