ARGUVAN TATKINIKTA YATILI BÖLGE OKULLARI TOPLANTISI YAPILDI

Arguvan'da yatılı bölge okulları ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.

ARGUVAN TATKINIKTA YATILI BÖLGE OKULLARI TOPLANTISI YAPILDI
Arguvan'da yatılı bölge okulları ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Tatkınık Yatılı Bölge Okulunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yatılı bölge okullarının çalışmaları, sorunları ve çözümlerini görüşmek, konuşmak ve bilgi alış verişinde bulunmak üzere Arguvan Tatkınık Yatılı Bölge Okulunda toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.
'Okullarımızın fiziki şartları ödenek durumları sosyal ve diğer sorunları ile ilgili değerlendirmelerimiz olacak' diyen Bulut, bölge okullarının zorunluluktan kaynaklı yapılan ve bu yönde hizmet veren okullar olduğunu kaydetti.
Bulut, şöyle konuştu:
'Vatandaşlarımız imkanları kısıtlı olduğundan çocuklarını bu okullara gönderiyor. Bizler de bu öğrencilerimize imkanlarımız ölçüsünde destek oluyor ve daha faydalı olmak için çaba harcıyoruz. Okullarımızdaki fiziki imkanların değişimi hissediliyor. Örneğin odalar koğuş sisteminden bireysel hale getiriliyor. Birçok okulumuzda buna geçildi. Banyo ihtiyaçları hamam sisteminden duşa kabin ortamına dönüştürüldü. Öğrencilerin toplu yemek yedikleri mekanlar, ders çalışma ortamları daha verimli hijyenik hale getirildi. Eksiği olan okullarımızın da eksikleri gideriliyor.'
İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gönültaş da toplantıya iştirak eden 6 ilçenin müdürlerini ve Bulut'u ağırlamaktan duyduğu mutluluğu anlattı. Tatkınık Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdullah Bahar ise okulun genel durumu, derslik, öğretmen ve öğrenci sayıları ile ilgili bilgi verdi. Bulut ve okulu ziyaret eden Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı birlikte okulun pansiyon, yemekhane bölümlerini gezdi.
Bulut daha sonra kaymakamlığa giderek Kaymakam Mehmet Maraşlı ile Arguvan'daki okullar ve eğitim öğretimin ihtiyaçları hakkında bilgi alış verişinde bulundu.Mehmet Maraşlı, Malatya Okuyor Kampanyası'nın ilgi uyandırdığını, ilçelerde de bu konuda çalışmalar yaptıklarını belirtti.
İlçedeki programlara Yatılı Bölge Okullarından Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Yahya Yazgan ve Okulların Donatım Araç ve Gereçlerinden Sorumlu Şube Müdürü Ahmet Karapınar da katıldı. 
 
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56