ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ YAPILDI

15. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali daha önce hazırlanan program dahilinde yapıldı.

ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ YAPILDI

23-24 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 15. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali daha önce hazırlanan program dahilinde ve yoğun katılımla yapıldı.

Açılışta Arguvan Vakfı Başkanı Ali Haydar Karaçam, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Eski Bakan Ak Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfekçi birer konuşma yaptılar.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, " Türkü festivalinin amacı, bu coğrafyaya damgasını vuran türkülerimizin aslına uygun olarak icra edilip dünya kültürleriyle buluşması, evrenselliği beslemesi, halklar arasında dostluğu geliştirip pekiştirmesidir. Coğrafyadaki kültür birikimi ve onu sahiplenen Arguvan halkı etkinliği uluslararası düzeye taşımıştır" dedi.

Programdaki konuşmaların ardından Sanatçı Heykeltıraş Hüseyin Suna'nın yapmış olduğu eserler Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'ya ve Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a takdim edildi.

Yoğun katılıma rağmen festivalde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

İki günlük program Malatya ERTV tarafından yayınlandı.

Kaynak: Basından

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 08:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56