ARGUVAN VAKFI YENİ YÖNETİM KURULU DERNEKLERLE TOPLANTI YAPTI

Arguvan Vakfının 24 Ocak 2010 Pazartesi günü yapılan olağan genel kurulunda oluşan Mehmet Kızıltaş Başkanlığındaki yönetim kurulu Arguvan Vakıflar ve Dernekleri ile ilk toplantısını 01.02.2010 Pazartesi günü akşam yaptı.

ARGUVAN VAKFI YENİ YÖNETİM KURULU DERNEKLERLE TOPLANTI YAPTI
Arguvan Vakfının 24 Ocak 2010 Pazartesi günü yapılan olağan genel kurulunda oluşan Mehmet Kızıltaş Başkanlığındaki yönetim kurulu Arguvan Vakıflar ve Dernekleri ile ilk toplantısını 01.02.2010 Pazartesi günü akşam yaptı.  

Toplantının birinci gündem maddesinde vakıf yönetimi, dernek başkanları ve temsilcileri ile diğer katılımcılar kendilerini tanıttılar.
 
Daha sonra ikinci gündem maddesi olan Arguvan için ne yapılabilir ve Vakfa kaynak bulunması konusunda neler yapılabilir tartışıldı. Gelen öneriler üzerinde duruldu. Bu konularda somutlaşan bir öneri olmadı.
 
Toplantıda yeni yönetim kurulundan herkesin beklentisi oldukça umut vericiydi. Geçmişte yaşanan bazı olumsuzlukların bir daha yaşanmaması konusunda açılan tartışmada Narmikan (Yazıbaşı) Köyü Derneği adına söz alan Mehmet Eren geçmişte yapılan yanlışları halen unutamadıklarını bundan sonra birlikte yapılacak etkinliklere katılıp katılmamak konusunda tereddütleri olduğunu belirtti. Çobandere (Şotik) Köyü Dernek Başkanı Mustafa Çıplak’ta bu konuda aynı görüşü paylaştıklarını belirtip “Temsil edilmedikleri yerde yer almayacakları gibi, geçmişte yanlış yapanların özür dilemediği sürece her hangi bir konuda katkı sunmayacaklarını” açık bir şekilde dile getirdi.

Güzel bir atmosferde başlayan toplantıda, kişisel çıkarlarını öne çıkararak hareket edenlerle  ve kurumları dışlayan her kim olursa olsun aynı çatı altında olamayacaklarını yüksek sesle dile getirildi.

Vakıf Başkanı Mehmet Kızıltaş “Bu sorunları hep beraber çözmeliyiz, herkesin görüşüne saygımız var. Kimseyi dışlamadan ortak paydayı bulup Arguvan’a yararlı olmak gerekli” mesajını verdi.

Toplantı Saat 22.00 de tamamlandı.

www.arguvanhaber.com

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
MUSTAFA ÇIPLAK
MUSTAFA ÇIPLAK - 14 yıl Önce

Arguvanda sadece Alevi Türkler ve CHP liler yaşamıyor.Yapıalcak ortak etkinliklerde Arguvanın tümünü temsil edecek içerik olmalıdır temsilden kastimiz bu .
Ayrıca yukarıdaki habede toplantıda konuşulanların sadece iki cümlesi alınmış dolayısıyla gündeme alınan ve tartışılan temel sorunlar ve amaçlardan uzak bir sonuç ortaya çıkmış .

Mehmet Akif ERCAN
Mehmet Akif ERCAN - 14 yıl Önce

Temsil edilmek istenen şey nedir açıkça belirtseniz ya. İşte o zaman Arguvanlı da diyeceğini derdi aziz dostum. Vakıf geçmişte bu oyunlara çok geldi ve maalesef o güzelim festivallere uzak kaldı çok da gülünç durumlara düştü.Yeni yönetim de bu toplantıda ses çıkarmadığına göre giden vakıf yöneticileinden pek farklı sayılmaz. Şimdiden kutlarız yeni yönetimi. Hayırlı uğurlu olsun.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56