ARGUVAN VE KÖYLERİ DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği yönetim kurulu adına Başkan Muharrem Bayram bir basın açıklaması yaptı. Çinli Cenhan Madenciliğin çalışmaları ve dinamit patlatılması, Yamadığı Soğukpınar gözeleri su davası ve Kanalizasyonların akarsularımıza ve doğamıza akması.

ARGUVAN VE KÖYLERİ DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği yönetim kurulu adına Başkan Muharrem Bayram 6.05.2015 Çarşamba günü bir basın açıklaması yaptı.

Basına ve Kamuoyuna

Çinli Cenhan Madenciliğin çalışmaları ve dinamit patlatılması.

Cenhan Madenciliğin çalışmalarına başlaması Dinamit patlatmalarının doğamıza ve özelliklede yer altı su kaynaklarının  yer değiştirmesine ve yok olmasına sebep olacağına, bu Maden çalışmalarının onüçbin dönüme yakın bir alanda yapılacağı bilinmektedir. Bu alanda patlatılacak dinamitlerin yer altı su kaynaklarımıza nasıl etki edeceğine ve çıkan toz bulutlarının tarım alanlarını ve doğayı olumsuz olarak etkiyeceği tahmin edilmektedir.

Yamadığı soğukpınar gözeleri su davası.

Yamadığı soğukpınar gözelerinin Hekimhan tarafından götürülmesi O yörenin doğal yapısının yok olmasına sebep olacaktır.08.05.2015 tarihinde Malatya tapu kadastro Mahkemesindeki dava yalnızca yer tespitiyle ilgilidir.Hekimhan’ın tekrar suyu götürme çalışmasına başlamaması için Arguvan, Arapkir belediyeleri ile ziraat odalarının acilen Asliye hukuk mahkemesine su kullanım hakkı davası açması gerekir.

Kanalizasyonların akarsularımıza ve doğamıza akması.

Arguvan Mahallerinin kanalizasyondan akarsularımıza ve doğamıza hiçbir arıtma işleminden geçmeden akması bizi endişelendiriyor.

Bu konuları gündeme taşıyarak çözümü üretmek mücadele edebilmek için sizleri derneğimize ve birlik olmaya davet ediyoruz.


Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Adına 

Başkan Muharrem Bayram

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56