ARGUVAN YİNE ÖZEL AVLAK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ- DOĞAL HAYAT YİNE TAHRİP EDİLECEK

Arguvan geçen yıllarda olduğu gibi 2014-2015 Av sezonunda da büyük bölümü özel avlak ilan edildi.rguvan’da doğal yaban hayatının yok edilmesi için tüm ilgili kurumlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

ARGUVAN YİNE ÖZEL AVLAK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ- DOĞAL HAYAT YİNE TAHRİP EDİLECEK
Arguvan geçen yıllarda olduğu gibi 2014-2015 Av sezonunda da büyük bölümü özel avlak ilan edildi.

Diğer yatırımlar adı altında yapılanlar yetmezmiş gibi, tüm girişimlere rağmen inadına avlanma bölgesi ilan edilen Arguvan’da doğal yaban hayatının yok edilmesi için tüm ilgili kurumlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

Arguvan’da bu konuda ciddi bir mücadele örneği gösteren Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğinin Başkanlığını yapan Muharrem Bayram’ın bu konudaki düşüncelerini aldık.

Muharrem Bayram Devlet Avlağı, Özel Avlak,  Genel Avlak,  gibi isimlerle Arguvan ilçemizin yüzde sekseninin ava açık duruma getirildiğini Dernek olarak Avcılar dernek başkanları ve Milli parklar il müdürlüğü ile görüştüklerini İlçedeki doğal hayatın yok olmak üzere   olduğunu bildirdikleri bu geçiş dönemlerinde Arguvan’da av yapılmaması için ricada bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını belirtti.

Muharrem Bayram her Arguvanlının bu konuda daha fazla duyarlı olmasını beklediklerini, Arguvan’a gelecek olan avcılarında takipçisi olacaklarını yapılan avlanma sonucunda yaban hayatımız ve doğamızın darmadağın olduğunu ve son yıllarda ilçenin yaylaları ve tarım alanları çekirge istilalarına uğradığını belirtip,  Doyumsuz olan aç gözlü sistemleri  bizim gibi dernekler ya da doğasever insanlar yenecektir. Eğer biz bu aç gözlü sömürü sistemlerini yenemezsek işte o zaman doğa bu sistemlerden intikamını alır, kötü olanda doğanın intikamını almasıdır. Doğanın intikam bedeli yeryüzü ve insanlık için ağır olur dedi.

AVLANMA HARİTASINI AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYRAK HARİTAYI DAHA BÜYÜK GÖREBİLİRSİNİZ

//mak.ormansu.gov.tr/download/malatya.jpg

www.arguvanhaber.com

 Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56