ARGUVAN YOLLARINA BÜZLER KONULDU, ÇUKURLARI DURUYOR

Arguvan Kızık köyü ve Şotik (Çobandere) Aşağı Konak mezrası arasında on iki (12) yere su birikintilerine önlem amacıyla Karayoluna büzler konuldu, büzlerin konulduğu yerlerdeki farklı derinlikteki çukurlar kapanmadı araç sürücüleri hiçbir uyarı levhası olmadığı için çukurları uzaktan göremiyor.

ARGUVAN YOLLARINA BÜZLER KONULDU,  ÇUKURLARI DURUYOR

Arguvan Kızık köyü ve Şotik (Çobandere) Aşağı  Konak mezrası  arasında on iki (12) yere su birikintilerine önlem amacıyla Karayoluna büzler konuldu,  büzlerin konulduğu yerlerdeki farklı derinlikteki çukurlar kapanmadı araç sürücüleri hiçbir uyarı levhası olmadığı için çukurları uzaktan göremiyor.

Yapılan çalışma olumlu bir çalışma olarak değerlendiriliyor ancak büzlerin döşenmesinin ardından önemli bir zaman geçmesine rağmen karayolunda oluşan çukurlar kapanmadı.

Yapılan çalışmanın sonunda oluşan çukurlara yeterli uyarıcı hiçbir levha konmamış. Yolun durumunu bilen sürücüler on iki noktada yavaşlamak zorunda. Yolun durumunu bilmeyen sürücüler hiçbir uyarı levhası olmadığı için çukurları uzaktan göremiyor Arabanın çukura düşüp zıplamasıyla çukurların farkında oluyorlar. Uyarıcı levhalar birkaç noktada konmuş olsa da geliş ve gidişte aynı levha yok. Bazı noktalarda ise uyarıcı hiç bir levha yok.  

Öğrenci servisleri başta olmak üzere günlük olarak bu yolları kullanan sürücüler zor durumda kaldığı gibi olası kazaların önüne geçilebilmesi ve araçların daha fazla zarar görmemesi için çukurların kısa sürede kapatılması bekleniyor.
www.arguvanhaber.com

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56