ARGUVAN’A KÜLTÜR EVİNDEN SONRA 3.900 M2 PARK PROJESİ!

Arguvanda yaşayanları canlarından bezdiren sorunları çözümler beklerken seçilmişler kültür evi yapma açıklaması yarışına girmişlerdi. Bu yarış devam ederken Büyükşehirden yeni bir park yapma açıklaması geldi.

 ARGUVAN’A KÜLTÜR EVİNDEN SONRA 3.900 M2 PARK PROJESİ!

Arguvanlıların sorunları Kültür evi ve Park ile çözülüyor !

Arguvanda yaşayanları canlarından bezdiren sorunları çözümler beklerken seçilmişler kültür evi yapma açıklaması yarışına girmişlerdi. Bu yarış  devam ederken Büyükşehirden yeni bir park yapma açıklaması geldi.

Arguvan’a saz şeklinde kültür evi yapacağını açıklayan Malatya Büyükşehir Belediyesi bu güne kadar bu konuda açıklama yapmak dışında hiçbir şey yapmadan yeni projesini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi Arguvan’a yaklaşık 4 dönüm büyüklüğünde bir park projesi yapacağını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, daha önce Erkenek ve Arapgir'e yapılması kararlaştırılan ilçe parklarının ardından şimdi de Arguvan İlçesi'ne büyük bir park yapılacağı belirtildi.

 Toplam 3.900 m2'lik alan üzerine yapılması planlanan Arguvan ilçe parkı içerisinde mini futbol sahası, basketbol sahası ile büyük ve küçükler için ayrı ayrı tasarlanmış fıtnees alanları yer alıyor. Çocuk oyun alanları ile 3 adet kamelyanın da düşünüldüğü park içerisinde ayrıca; 1 adet çeşme, yürüyüş yolları, aydınlatma elemanları, oturma grupları ile 1330 m2'lik yeşil alan bulunuyor.

www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren


 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56