ARGUVAN'A YİNE YAZ GELDİ İTFAİYE ARACI GELEMEDİ.

Arguvan'a yaz geldi ancak İlçe ile birlikte 46 köyün ihtiyacı olan ve hayati önem taşıyan, donanımlı bir itfaiye aracı halen temin edilemedi.

 ARGUVAN'A YİNE YAZ GELDİ İTFAİYE ARACI GELEMEDİ.


ARGUVAN'A YAZ GELDİ İTFAİYE ARACI GELEMEDİ.YANGINLAR YİNE BAŞLADI İLÇE MERKEZİNDE VE 46 KÖYDE TEHLİKE ÇANLARI ÇALMAYA BAŞLADI 

 
Arguvan Belediyesinin elinde 1985 model sonradan itfaiye aracına dönüştürülmüş bir itfaiye aracı mevcuttur. Bu itfaiye aracı ancak sulama aracı olarak kullanılabilecek durumdadır.  

Türküleri ve birçok özelliği ile haklı bir üne sahip olan Arguvan’da yaşayanlar bazı imkânlardan yoksun yaşamakta. Arguvanlılar da ihtiyaçlarının karşılanması için seslerini duyurmakta zorlanıyor. Bunun en önemli örneklerinden birisi de İlçe ile birlikte 46 köyün kullanacağı hayati önem taşıyan, donanımlı bir itfaiye aracının olmaması ve temin edilememesidir.  

Arguvan ve köylerinde mevcut itfaiye aracı ile yangınlara yapılan müdahale yetersiz kalmaktadır. Yangına müdahale etmesi için Malatya’dan gelecek itfaiye takviyesi beklendiğinde çok geç kalınmış olunuyor buda maddi kayıpların artmasına ve zaman zamanda hayvanların telef olmasına neden olmaktadır. Bunların çok sayıda örneği mevcuttur.   Arguvan Belediye başkanlarının geçmişten günümüze sürekli olarak gündeme getirdiği en son Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın Arguvan Haber web sitesinde de yayınlanan çağrısında; ‘Arguvan Belediyesinin elinde 1985 model sonradan İtfaiye aracına dönüştürülmüş ve aslında ancak sulama aracı olabilecek kapasitede bir İtfaiye aracı mevcuttur. Bu araçla köy ve mezralardaki yangınların tamamına müdahale imkânımız yoktur. Belediye olarak acilen ikinci ve donanımlı yeni bir itfaiye aracına ihtiyacımız vardır ‘ diyerek sorunu tekrar gündeme getirmiş destek istemişti.


Bu sorunu'a tüm Arguvanlılar ve Arguvan kurumları ve sivil toplum örgütleri (Vakıflar ve Dernekler) başta olmak üzere, Arguvan ile her türlü toplantı ve görüşmelerde gündeme getirilip duyurulması donanımlı bir itfaiye aracı temin edilmesine önemli katkı sunacaktır.  

  
        

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56