ARGUVAN’DA AYLARDIR TELEFONLARI ÇALIŞMAYAN KÖYLÜLER MAĞDUR DURUMDA

Arguvan'da cep telefonlarının da çekmediği bazı köylerde yaşayanlar aylardır telefon ve internet hizmeti alamıyorlar, aylık sabit telefon ücretlerini de ödemek zorunda bırakılıyorlar.

ARGUVAN’DA AYLARDIR TELEFONLARI ÇALIŞMAYAN KÖYLÜLER MAĞDUR DURUMDA
Köylüler sorunlarına çözüm bulunmasını bekliyorlar.

Cep Telefonlarının da çekmediği bazı köylerde yaşayanlar aylardır telefon ve internet hizmeti alamıyorlar, aylık sabit telefon ücretlerini de ödemek zorunda bırakılıyorlar.
 
Arguvan’da çalındığı iddia edilen telefon kabloları nedeni ile çok sayıda köyde telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Köylüler ve Muhtarlar sorunlarını ilgili kurumlara yazılı ve sözlü bildirmelerine çözüm bulunmuyor. 

Bu konuda en çok mağduriyeti Asmaca Mahallesi (Köyü)  ile aynı santralden beslenen civar köyler yaşıyor. Cep telefonlarının da çekmediği bu köylerde yaşayanlar aylardır hizmet alamıyorlar. Kızık Köyünden sonra Atmanın bazı köylerinde de aynı sorunlar yaşanıyor. 

Arguvan’da Ulaştırma Bakanlığının projesi ile yapılan vericiler ve aktarıcılarla cep telefonları Koyuncu (Gürge), Çakmak (Sıgırcıuşağı) ve Gökağaç Mahalleleri (Köyleri) cep telefonu hizmetini kısmen de olsa almaya başladı. 

www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 08:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gulse
gulse - 9 yıl Önce

Baclmla aylardir gorusemiyom asmacada bi cozum lutfe n

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56