ARGUVAN’DA BİR GÜNDE ÜÇ YANGIN ÇIKTI

Arguvan’da sıcakların artması ve hasat sezonunun başlamasıyla yangınlar arttı. Arguvan’da bir günde üç yangın çıktı.

ARGUVAN’DA BİR GÜNDE ÜÇ YANGIN ÇIKTI

Arguvan’da sıcakların artması ve hasat sezonunun başlamasıyla yangınlar arttı. Arguvan’da bir günde üç yangın çıktı.

Tarlalarda anız yakma tehlikesi  

İtfaiyenin uyarılarına rağmen hasat sonu tarlalardaki anızları yakarak, temizleme yoluna gidiliyor. Anız yakma sonrasında hem doğaya zarar veriliyor hemde toprağın verimi düşürülüyor. Çiftçiler kendi ekonomilerine zarar veriyorlar.

İtfaiye ekipleri çok sayıda çıkan anız yangını ile uğraşırken daha ciddi olaylara müdahalede geç kalma ihtimali bulunuyor. Bu yangınların önüne geçebilmek için dikkatli olmalı. Uzmanlar çalışan ve ısınan zirai makinelerinin bir süre dinlendirilmesini  öneriyorlar. Bunun yanı sıra ekili alanlarda, hasat alanlarına ve yollara cam şişe ve izmarit atılmaması gerekiyor.

.

Arguvan’da 03.08.2016 Çarşamba günü üç yangın çıktı. Yangınlar Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı Arguvan itfaiye ekiplerinin zamanında ve başarılı müdahalesi ile kontrol altına alınıp söndürüldü.


1-Koyuncu (Gürge) Mahallesi Çepni mevkiinde çıkan yangın sonrasında çok sayıda harman yandı. Geniş bir alana yayılan yangın itfaiyenin yoğun çabası sonrasında kontrol altına alındı. Kontrol altına alınan yangın rüzgâr nedeniyle sabaha kadar köylüyü tedirgin etti. İtfaiye ekibi sürekli soğutma çalışması yaptı.

Bu yangın yerleşim alanına yakın bir alanda çıktı ve ucuz atlatıldı özellikle Çepni de Hasan Yücebağ’a ait eve yangının sıçramaması için itfaiye yoğun bir çaba sarfetti.


2-Armutlu (Kuşu) Mahallesinde ormanlık alanda yangın çıktı İtfaiye ekibi ve Orman işletme müdürlüğüne ait ekipler yangına müdahale etti ve yangın kontrol altına alındı.


3-Arguvan urunuz düzünde anız yangını çıktı itfaiyenin zamanında müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı.

www.arguvanhaber.com


Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 19:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56