Arguvan’da CHP delege seçimleri başlıyor.

Arguvan’da mahalleler ve mahalleye dönüştürülen köylerde CHP'nin yaklaşık 580 üyesi mevcut. Üyelerin azlığına ve çokluğunu bakılmadan üye listeleri mahallelerde önceden askıya çıkartılmalı, seçimin günü, saati üyelere açık olarak bildirilmeli. Delege seçimleri şeffaf ve demokratik bir şekilde yapılmalıdır, amaç tüm parti üyelerinin seçimlere katılarak partiye sahip çıkmalarını, parti ile bütünleşmelerini gerçekleştirmek olmalıdır.

Arguvan’da CHP delege seçimleri başlıyor.
CHP'de Kurultay süreci kapsamında mahallelerde delege seçimi süreci başlattığı öğrenildi.

Arguvan’da CHP delege seçimleri başlıyor.

Kurultay'a giden bu yolda mahallelerde (Köylerde) delege seçimleri demokratik bir şekilde yapılarak örgütleri güçlendirmek gerekiyor. Geleceği kucaklamak, geleceğin iktidarı olabilmesi için CHP’nin mahallelerden (Köylerden) başlayarak, örgütsel kademelerin aşağıdan gelen taban hareketiyle mümkün olabilecektir. Bu nedenle tüm mahallelerde delege seçimleri demokratik bir şekilde yapılmalı gerçek seçim sonrasında hangi mahallede kim delege olursa olsun; CHP dinamizminin, mahallesinden yükselen sesi temsilcisi olacak. 

İlçe kongrelerinin ilk adımı ise mahalle delege seçimleridir. Bir partinin demokratik olup olmadığının temel göstergesi mahalle (Köy) delege seçimlerinin demokratik bir şekilde yapılıyor olup olmadığıdır. Mahalle delege seçimlerinden tüm üyeler önceden haberdar edilmeli, Seçimin günü, saati yeri üyelere açık olarak bildirilmelidir. Parti üyelerinin mutlaka seçimlere katılmasını talep ve teşvik etmelidir, amaç tüm parti üyelerinin seçimlere katılarak partiye sahip çıkmalarını, parti ile bütünleşmelerini gerçekleştirmek olmalıdır.

Arguvan’da  mahalleler ve mahalleye dönüştürülen köylerde CHP'nin yaklaşık 580 üyesi mevcut. Üyelerin azlığına ve çokluğunu bakılmadan üye listeleri önceden askıya çıkartılmalı seçimin günü, saati üyelere açık olarak bildirilmeli. Deleğe seçimleri şeffaf ve demokratik bir şekilde yapılmalıdır.

Unutmayalım’ ki mahalle delegesi işin esasıdır.

www.arguvanhaber.com

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 08:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56