ARGUVAN’DA CHP OYLARININ 2899’A DÜŞMESİNİN SORUMLULARI BULUNDU!

Arguvan'da oylarını 2899'a düşüren parti yöneticileri disiplin kurulu aracılığı ile çok sayıda CHP üyesine kesin çıkarma cezası verilmesi istemiyle tebligat gönderiyor. Üyeler bizim parti ile bir sorunumuz yok yanlış yönetilmek, dayatma yapılması sorunumuz var.

ARGUVAN’DA CHP OYLARININ 2899’A DÜŞMESİNİN SORUMLULARI BULUNDU!

Oyların düşmesine neden olan üylermi yöneticilermi ?  

Arguvan ilçe Başkanlığı ve Malatya İl Başkanlığı 31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimlerde oylarının 2899'a düşmesinin ardından harekete geçerek çok sayıda CHP üyesini KESİN ÇIKARMA cezası verilmesi için disiplin kurulu aracılığı tebligat gönderiyor.

Tebligat gönderilen üyelerin bir kısmının 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçim çalışmaları başlangıcında ARGUVAN İLÇE SEÇİM KURULU aracılığı ile istifa ettikleri, buna rağmen yine de tebligat gönderildiği görüldü.

Tebligat gönderilen üyelerin büyük bölümü Arguvan’da CHP oylarını 2899’a düşüren ilçe ve il yöneticileri ile sorumlularının istifa etmeleri beklenirken üyeleri sorumlu tutarak ihraç etme girişimlerinin CHP adına üzücü ve düşündürücü olduğunu belirttiler.

Bizim parti ile bir sorunumuz yok yanlış yönetilmek, dayatma yapılması sorunumuz var.
Üyeler CHP ’ye değil sözde CHP’yi yönettiğini iddia eden her seçimde oyların düşmesine neden olan Arguvan ilçe başkanlığı ve Malatya il yönetimine tepkide bulunduklarını, CHP Arguvan ilçe başkanlığı seçimi sürecinde yaşananalar ile Arguvan belediye başkan adayı belirleme sürecinde yapılan görüşmeler, yazılı bildirimler ve imza toplanmasına rağmen Arguvan’a dayatma yapmaları Hekimhan, Doğanşehir ve Kuluncak ilçesindeki gibi bir eğilim yoklaması dahi yapılmadan aday belirlemeleri bu sürecin yaşanmasına neden oldu diyerek bizim parti ile bir sorunumuz yok yanlış yönetilmek, dayatma yapılması sorunumuz var dediler.


Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan ilçe Başkanlığı ve Malatya İl Başkanlığı bazı küçük değişikliklerle aynı kişiler tarafından yönetiliyor 2014 yılında açık şekilde başka partilere çalışanlara, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde parti aleyhine çalışanlara hiç bir işlem yapmadıkları gibi üyeler, delegeler ve sandık görevlilerinin olduğu mahallelerde partiye hiçbir oy çıkmamasına rağmen bunlara disiplin süreci başlatmadıkları biliniyordu. 

Parti yöneticilerinin kendi yanlışlarını görmek yerine üyeleri ihraç etme girişimlerinin partiye ne katkısı olacağı merak ediliyor.   

www.arguvanhaber.com
 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 19:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56