ARGUVAN’DA DİNAMİTLER PATLATILIYOR DUYAN GÖREN YOK!

Çinli Maden firması maden bölgesinde dinamit patlatmaya başladı.

ARGUVAN’DA DİNAMİTLER PATLATILIYOR DUYAN GÖREN YOK!
Çinli Maden firması maden bölgesinde dinamit patlatmaya başladı.
Patlatılan dinamitler bölgede yaşayanları, endişelendiriyor ve korkutuyor ancak her nedense Arguvan genelinde her konuda, her sorunda olduğu gibi bu konuda da vatandaşlar kendi aralarında yaptıkları konuşmalarla sınırlı kalıyorlar.  
Dinamit patlatmalarının bölgeye etkisi olacak mı?
Gelecekte bölgeyi ve bölgede yaşayanları bekleyen tehlikeler nelerdir?
Su kaynaklarını etkileyecek mi?
Bu konunun üzeri kapatılacak bir konu olmadığını patlatılan dinamitlerin sesini duyup çıkarttığı toz bulutlarını görünce anlayabilirsiniz.
İlgili firma kendisine göre yatırım yapmış elbetteki bu yatırımın karşılığında kazanç sağlamayı hedefliyor, istediğini elde edince bölgeden çıkıp gidecek.  
Daha öncede Arguvan Haber’de açıkladığımız gibi firma önce maden çıkartma alanını kiraladı. daha sonra Arguvan Belediyesinden arsa satın alıp aldıkları yere hizmet binasını yaptı. Bu süreçte Arguvan belediyesinden konaklama yeri kiralayıp kira ödediler. Her türlü hazırlıklarını yapan firma Arguvan Belediyesi dışında, birçok sivil toplum örgütleri ile de ilişkilerini samimileştirdiler daha maden çalışmasına başlamadan Arguvan Vakfına öğrenci bursları da verdiler.
Bölge insanını ve sivil toplum örgütlerini alıştırma süreci içinde gerekli resmi izinlerini de aldılar.
Şimdi Arguvan’da dinamitler patlatılmaya başlandı.
İş işten geçmeden; Arguvan kurum yöneticilerini, Sivil toplum örgütlerini, Siyasi parti temsilcilerini ve tüm Arguvanlıları dinamitler patlatıldığı zaman nasıl bir ses ve toz bulutları çıktığını görmek ve durumu değerlendirmek üzere Eymir-Akören-Yeniköy bölgesine davet ediyorum.
Kısa süre önce Arguvan-Malatya heyelanlı yeni yolunun yapımı sırasında patlatılan dinamitlerin evlere verdiği zarar gözle görülüyordu.Evlerin zararı bir şekilde telafi edilir ancak maden sahasında yapılan dinamit patlatmalarının yaratacağı hasar ve zarar telafi edilecek boyutta olmayabilir.
Ersoy Eren
www.arguvanhaber.comGüncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 19:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
BOZO
BOZO - 8 yıl Önce

Yakında daha büyük bombalar patlatılacak.Buna hazır olun...

hasan atalan
hasan atalan - 9 yıl Önce

arkadaşım benim ve oğlumun da yorumu var hangisi arguvana zarar verecek yorum veya kimin kuklasıymışız onu bir açıklık getirisen sevinirim biz doğma büyüme chp liyiz

hasan atalan
hasan atalan - 9 yıl Önce

arguvan da sen ben yok biz vardır

hasan atalan
hasan atalan - 9 yıl Önce

şafak gelirli abdalmusa derneğimiz arguvana ve arguvalılara yetiyor sizce kültür evine ihtiyacımız varmı her halde bu tutarlı bir sorudur

hasan atalan
hasan atalan - 9 yıl Önce

nüfusu az olan ilçeye trilyon harcanıp kültür evi yapılmak istiyorsa belediye bu parayı başka yerde ihtiyaçlarda kullana bilir öz be öz arguvanlıyım sonradan gitme değil bizler arguvana bir çivi vurulsun istiyoruz başkanında mualifi değiliz

şafak gelirli
şafak gelirli - 9 yıl Önce

Hasan atalan arguvan nufusu nun yetersizligi nedeniyle kanunda hastane yapilamaz ve ayrica yol yapildi ne yazikki yollar artik amp nin elinde yani buyuksehirde toplu konutta size soruyorum yada size soyluyorum arguvana kim yada kimler guvenerek toplu konut yapar lutfen tutarli elestri yapin

Osman Şenyürek
Osman Şenyürek - 9 yıl Önce

Kesinlikle saçma bir haber. Evet bu dinamitler ekolojik bir bozukluğa yol açabilir. Fakat bunun iş birlik içinde yapılmış gibi gösterilmesi bir dizi saçmalıktan ibarettir.

mesut şimşek
mesut şimşek - 9 yıl Önce

Ne cahil yorumlar, yer tahsisini belediye beşkanımı veya V. Ağbaba mı yaptı. çok biliyorsanın engelleyin. kimlerin sözcülüğünü yapıyorsunuz.


SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56