ARGUVAN’DA DİYABET KONULU TOPLANTI YAPILDI

Türkiye Diyabet Vakfı ve Arguvan Belediyesi Arguvan’da Diyabet ve Komplikasyonların Tedavisine Güncel Bakış' toplantısı düzenledi.

ARGUVAN’DA DİYABET KONULU TOPLANTI YAPILDI
Türkiye Diyabet Vakfı ve Arguvan Belediyesi Arguvan’da Diyabet ve Komplikasyonların Tedavisine Güncel Bakış' toplantısı düzenledi.

02.11.2019 Cumartesi günü Arguvan Turnam İlgezdi Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantının ilk bölümüne Türkiye Diyabet Vakfı Genel Başkanı olan Arguvan Kızık’lı hemşehrimiz Prof. Dr. Temel Yılmaz, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ile Prof. Dr. Temel Yılmaz’ın geçmişte öğrencisi olan konusunda uzmanlaşmış farklı illerde yerlerde görev yapan doktorlar katıldı.

Toplantı öncesinde toplantıya gelenlerden istekli olan Arguvanlıların şeker ölçümleri yapıldı.

Toplantıda Konuşan Türkiye Diyabet Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz, Arguvan’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra toplantı öncesinde şekerine baktıranların büyük bölümünün şeker veya gizli şeker hastası olduğunu belirtti. Yılmaz ayrıca Türkiye’de diyabet hastalığının en fazla olduğu şehrinde Malatya olduğunu belirterek katılımcılara şeker hastalığı konusunda önemli bilgiler verdikten sonra bu toplantıların devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’da yaptığı konuşmada diyabet gibi toplum sağlığını ilgilendiren önemli bir konunun Arguvan'da ele alınmasından dolayı katılımcı doktorlara teşekkür etti.

Toplantıya ayrıca İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Prof. Dr. İbrahim Şahin ile Dr.Ekrem Tuncer ile çok sayıda doktor katıldı.
 
www.arguvanhaber.com


 
 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 07:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56