ARGUVAN'DA İLÇE ÇALIŞTAYI YAPILDI

Arguvan’da Arguvan Kaymakamlığı ve Bilsam (Bilgi yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) tarafından organize edilen Arguvan İlçe çalıştayı yapıldı.

ARGUVAN'DA  İLÇE ÇALIŞTAYI YAPILDI

Arguvan’da Arguvan Kaymakamlığı ve Bilsam (Bilgi yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) tarafından organize edilen Arguvan İlçe çalıştayı yapıldı.

Çalıştay'da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Arguvan ile ilgili temel veriler, Arguvan'ın stratejik özellikleri, sorunları, Arguvan için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı.

BİLSAM tarafından Arguvan Lisesi Toplantı Salonu'nda yapılan çalıştaya, Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, Arguvan Belediye Başkan Vekili Ali Ekber Aslantürk, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri,  Ankara Arguvanlılar dernek Başkanı Asım Aydoğdu ve yine  bazı Arguvan ile ilgili çalışmaları olan Arguvanlılardan oluşan yaklaşık 40 kişi katıldı.

Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay çalıştayın Arguvan'ın potansiyellerini ve gelecek stratejilerini tespit etmek adına önemli olduğunu kaydetti.

BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, BİLSAM'ın forum tarzı çalışmalarından da bahsederek, bu sorunları tespit etmek, var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durumu tespit ve analiz yaparak, kurumlara yardımcı olmayı amaçladıklarını kaydetti.

Çalıştaydaki verilerin değerlendirilerek bir süre sonra rapor olarak yayınlanacağı öğrenildi.


www.arguvanhaber.com
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56