ARGUVAN’DA KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Turnam İlgezdi Kültür Kompleksinde kutlama programı yapıldı.

ARGUVAN’DA KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

ARGUVAN’DA KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Turnam İlgezdi Kültür Kompleksinde kutlama programı yapıldı.

Programa Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, CHP Arguvan İlçe Başkanı Ekber Aslantürk, CHP Arguvan Kadın Kolları Başkanı Gül Nilay Mıllaoğlu ve çok sayıda kadın katıldı.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş; Avrupa’da kadına kıymetin, değerin verilmediği dönemlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyetinde kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiğini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;  “Ne yazık ki kadınlarımız artık ikinci sınıf vatandaş olarak görülüyor. O günlerde kadına verilen kıymeti değeri kadınlarımız bugün göremiyor. Kadınlarımızın evde oturup, yemek yapıp, bulaşık yıkamaları öneriliyor. Biz sosyal demokratlar olarak modern dünya da kadın ve erkek eşitliğini savunuyoruz. Kadının sosyal hayatta, çalışma hayatında, siyasette en az erkekler kadar yer alması, kadın erkek omuz omuza, eşit bir şekilde yaşama katılması ve mücadele etmesi gerekir. Dünyada kadın elinin değdiği her yerde başarı, disiplin, düzen ve güzellik vardır. Çünkü kadın anadır, kadın merhametlidir. Kadının yüreğindeki merhameti onun günlük yaşamındaki her şeye yansıyor. O nedenle, bizler yerel yönetimler olarak Arguvan’da kadınlarımızın değerini, kıymetini biliyor ve önemsiyoruz. Arguvan Kadın Kolları Başkanlığımız ve CHP İlçe Başkanlığının ile birlikte organize ettikleri bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyorum ”dedi.

Arguvan Kadın Kolları Başkanı Gül Nilay Mıllaoğlu; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 5 Aralık 1934’te seçim kanunda değişiklik yaparak, kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınması sağladı. 88 yıl önce yürürlüğe giren bu kanun ile birlikte kadınlar demokratik haklarına kavuştu. Bütün Kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Kutluyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Arguvan İlçe Başkanı Ekber Aslantürk; “Bütün Kadınların Dünya Kadın Hakları Gününü Kutluyorum. Eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmenizi diliyorum” dedi.

Program Atatürk İlkokulu Müzik Öğretmeni Cem Ozan Yetkin tarafından seslendirilen türkülerle devam etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2022, 09:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56