Arguvan’da Kooperatif Kurma Çalışması Başlatıldı

Toplantıda tarımdan hayvancılığa, arıcılıktan ev ve el sanatlarına kadar üretimin nasıl yapılması gerektiği üzerine yapılan bilgilendirme toplantısında kooperatiflerin üreticilere sağlayacağı faydalara değinildi.

Arguvan’da Kooperatif Kurma Çalışması Başlatıldı
Arguvan Turnam İlgezdi Kültür Merkezinde 02.10.2019 tarihinde kooperatif kurulmasıyla ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıda tarımdan hayvancılığa, arıcılıktan ev ve el sanatlarına kadar üretimin nasıl yapılması gerektiği üzerine yapılan bilgilendirme toplantısında kooperatiflerin üreticilere sağlayacağı faydalara değinildi. Üretimdeki maliyetlerin nasıl düşürüleceği, doğal üretimin nasıl yapılacağı, birlikte hareket etmenin kazanımların nasıl olacağı, kooperatifin alım garantisi sağlayarak sözleşmeli üretimin nasıl olacağı, üretilen ürünlerin işlenmesi ve paketlenerek satışa nasıl hazır hale getirileceği, kadınların ve gençlerin üretime kazandırılması ve Arguvan'ın büyük sorunlarından biri olan göçü önleyerek istihdam alanı oluşturulması hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantıda Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, yaklaşık 7 aydır çalışmaların sürdürüldüğü son aşamaya gelindiğini belirtip çalışmanın duyurulması ile ilgili toplantı yapıldığını ifade etti.  Kızıldaş, belediye ortaklı olacak olan "Kooperatifin adı, Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak önerildiğini belirtti.

Kooperatifleşme projesini yürüten Süleyman Yücel yaptığı konuşmada hazırlıkları tamamlanan tarımsal kalkınma kooperatifin kuruluş işlemlerine başlanıldığını amaçlarının kendi kendine yeten ve ortaklarınca yönetilecek bir yapıya kavuşturulacak" ifadelerini kullandı. 

 

Basından

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 10:27
SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56