ARGUVAN’DA MİLLİ TARIM PROJESİ ANLATILIYOR

Arguvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyonla veteriner hekim Rıza Çağatay ile veteriner hekim Metin Çırak tarafından Milli Tarım projesi anlatılıyor.Eymir mahallesinde (Köyünde) yapılan toplantıda hayvan hastalıkları, hayvanlara aşı yapılması, hayvan destekleri, çoban destekleri başta olmak üzere çeşitli bilgiler verildi. 

ARGUVAN’DA MİLLİ TARIM PROJESİ  ANLATILIYOR
Arguvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Milli Tarım Projesi Arguvan Mahallerinde (Köylerinde) anlatılıyor.


Arguvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyonla veteriner hekim Rıza Çağatay ile hekim Metin Çırak tarafından Milli Tarım projesi detaylı olarak anlatılıyor, mahallelilerin soruları cevaplandırılıyor. Arguvan genelinde yürütülen, projeksiyon cihazı kullanılarak yapılan bilgilendirme toplantıları mahalle sakinleri, özellikle de çiftçiler için faydalı oluyor.

Eymir mahallesinde (Köyünde) yapılan toplantıda hayvan hastalıkları, hayvanlara aşı yapılması, hayvan destekleri, çoban destekleri başta olmak üzere çeşitli bilgiler verildi. 

Toplantıda Arguvan’ın bazı mahallerinde hayvanlarda görülen kuduz ve çiçek hastalığı hakkında da bilgilendirme yapıldı, hastalık görülen yerlerde karantina uygulandığı hayvan alış ve satışlarının yasak olduğu bu yasaklara uymayanlara ağır maddi cezalar uygulandığı belirtildi. 

Evlerinde üç aydan büyük kedi köpek besleyen havyan sahiplerinin de talebi halinde aşılama yapıldığı belirtildi.

Aşağıda projektör ile anlatılan bazı bilgiler aynı şekilde paylaşılmıştır.

www.arguvanhaber.comGüncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 19:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56