ARGUVAN'DA TAŞIMALİ EĞİTİMDE SERVİS SORUNU

Arguvan’da okulların açılması ile birlikte taşımalı sistem ile eğitim yapılan bazı okulların öğrencileri okullarına gidemedi.

ARGUVAN'DA TAŞIMALİ EĞİTİMDE SERVİS SORUNU
Arguvan’da okulların açılması ile birlikte taşımalı sistem ile eğitim yapılan bazı okulların öğrencileri okullarına gidemedi.
 
Öğrencilerin taşınması için ihalede fiyatı az bulununca servis sahipleri ihaleden çekildi. Daha sonra aynı sorunun davam etmesi üzerine açılan ihalelerde başarısız oldu.
 
Okullarına başlayamayan öğrencilerin velileri “Bu nasıl bir anlayıştır. Milli Eğitim ne yapmak istiyor. Para mı önemli eğitim mi? Çocuklarımızın eğitiminden sorumlu olan Milli Eğitim, bu davranışı ile çocuklarımızın eğitim hakkını elinden almış olmuyor mu” dediler.
 
Konu ile ilgili olarak konuşan Okullara servis hizmeti veren minibüsçü esnafı “Açılan ilk ihaleye dosya alarak katıldık. Fiyatlar çok düşük ve çiftte standartlar olduğunu görünce vazgeçtik. Belirlenen fiyatlarla bırakın kar etmeyi masraflarımızı bile karşılayamayız. Fiyatların artırılmasını ve bazı güzergâhları mesafeye göre, bazılarını da yolun kalitesine göre belirlenmesi gibi çifte standartların giderilmesini istedik  diye konuştular..
 
İlçe Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri de “Fiyat belirleme yetkisi bizde değil. Yasalar açık ve net. Buna bizim müdahil olmamız mümkün değil. Serviciler fiyatın artırılmasını istiyorlar. Bu bizim yetkimizde değil ki. Çifte standart uygulaması diye bir şey olmaz. Bunlar dedikodudur” diyerek minibüsçü esnafının iddialarını reddettiler. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise konu ile ilgili konuyu en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.
 
Son alınan bilgiye göre birkaç gün içinde okullarda servis sorunun kalmayacağı Kaymakamlık ile servis sahiplerinin gerekli görüşmeleri yaptıkları öğrenildi.
 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56