ARGUVAN’DA ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Proje ve Muhtarlık Daire Başkanlığı ve Arguvan Ziraat Odasının ortak düzenledikleri, tarımsal kalkınma ile ilgili konularda bilgilendirmenin yapıldığı çalışma Arguvan da tamamlandı.

ARGUVAN’DA ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Proje ve Muhtarlık Daire Başkanlığı ve Arguvan Ziraat Odasının ortak düzenledikleri, tarımsal kalkınma ile ilgili konularda bilgilendirmenin yapıldığı çalışma Arguvan da tamamlandı. 

Belli merkez mahallelerde yapılan toplantılara çevre mahallelerden muhtarlar ve çiftçiler katılmakta. Arguvan merkez başta olmak üzere İsaköy, Narmikan, (Yazıbaşı) Yukarısülmenli, Eymir, Karahöyük, Kömürlük ve Tatkınık mahallelerinde yapılan toplantılara katılanları teşviklerden nasıl yararlanması konusunda bilgi verildi.

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk katılımcılara yapılan çalışmalar ve teşvikler hakkında kısaca bilgi verdikten sonra söz alan Tarımsal Proje ve Muhtarlık Daire Başkanlığı Proje Şübe Müdürü Hilmi Öksüztepe yaptıkları çalışmalardan somut örnekler verdi. Konuşmalarını hazırlamış olduğu slâyt gösterisiyle destekleyerek katılımcıları bilgilendirdi. Hilmi Öksüztepe “Arguvan için selektör binasının mutlaka olması gerekir. 1600 metre kare alana makine parkı yapılması zorunlu ihtiyaçlar arasında görmekteyiz. Kooperatifler şeklinde örgütlenerek devletin verdiği teşviklerden faydalanarak bölgeye ekonomik anlamda büyük katkıları olacak. Bölgenin ihtiyacı olan soğuk hava deposuna sahip olmak bu çalışmalarla daha kolay olacaktır. Devletin verdiği o/o 65 hibelerden faydalanmak için proje üretmek ve hayata geçirmek kooperatifler şeklinde örgütlenmek zorundayız” dedi.

Kömürlük mahallesinde ki toplantıdan sonra saat 17.00 Tatkınık mahallesinde toplantı için yolla çıkıldı. Çalışmaların mesai saatleri gözetmeden yapılması dikkat çekiciydi.

Rıza Parlak
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56