ARGUVAN'DA YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Arguvan’da ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarının beslenmeleri için et, ot ve yem bırakıldı.

ARGUVAN'DA YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Milli Parklar İl Müdürlüğü ve Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğinin birlikte organizesi sonrasında Arguvan’da ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarının beslenmeleri için et, ot ve yem bırakıldı.

Milli Parklar İl Müdürlüğünün kendi aracı ile getirdiği yiyecekler, Yaban hayvanlarının olumsuz kış şartlarında açlığa bağlı ölümlerinin önüne geçmek, besin zinciri halkasını korumak yırtıcı ve insanlara zarar verecek yaban hayvanlarını köylerin yerleşim alanlarından uzak tutmak, ağır kış şartlarının yaban hayatına olumsuz etkilerini en aza indirmek maksadıyla hayvanların çoğunlukta yaşadıkları farklı yerlere bırakıldı.

Arguvan’da doğal yaşamın korunması ve doğal yaşam alanlarının değerinin farkına varılması için ciddi bir mücadele örneği gösteren Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği yöneticileri kısıtlı imkânları faaliyetlerini sürdürüyor.

Dernek başkanı Muharrem Bayram ve yönetim kurulu üyeleri bundan sonra doğal yaşamı ilgilendiren konularda her zamankinden daha fazla mücadele edeceklerini, en büyük sıkıntılarının araçlarının olmaması olduğunu bu konuda Arguvanlıların desteğini beklediklerini belirttiler.

Dernek yöneticileri yapılan çalışmadan dolayı Milli Parklar İl Müdürü Abdullah Koç ve ekibine teşekkür ettiler.

Çalışmaya Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğinden Muharrem Bayram, Barış Gönül, Erol Çiftçi, Ali Kaya ve Ali Haydar Kaya katıldı.

Bilgi Kaynağı: Ali Haydar Kaya  Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56