ARGUVAN’DA YARALI BULUNAN KIZIL ŞAHİN MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLDİ

Arguvan'da yol yapımın da çalışanlar yaralı bir kızıl şahin buldu. Yaralı şahin Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğine teslim edildi. Yaralı kızıl şahine ilk müdahale Arguvan İlçe Tarımda yapıldı.

ARGUVAN’DA YARALI BULUNAN KIZIL ŞAHİN MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLDİ

Arguvan Yeniköy yakınların da yol yapımın da çalışanlar yaralı bir kızıl şahin buldu, bulunan Yaralı şahin Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğine teslim edildi.  Yaralı kızıl şahine ilk müdahale Arguvan İlçe Tarım da yapıldı. Daha sonra yaralı kızıl şahin Malatya Milli Parklar İl Müdürlüğüne gönderildi. Yaralı kızıl şahinin tüfekle vurulduğu veteriner tarafından tespit edildi.

Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği kuruluşundan itibaren yaban hayvanlarının korunması yönünde yaptığı önemli çalışmalar kamuoyu tarafından biliniyor dernek en son beş Ocak’ta av sezonunun son gününde Armutlu köyü civarında yasak bölgede altı avcı tespit etti, kaçak avcılar Arguvan İlçe Jandarmaya bildirildi jandarmada gerekli yasal işlemi yaptı. 

Doğa da giderek sayıları azalan av hayvanlarının korunması amacıyla Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği Arguvan’da avın yasaklanması için toplanan imzaları Arguvan İlçe Kaymakamlığına teslim edecek.

Kaynak:Rıza Parlak                                                                                           

    

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56