ARGUVAN'DA YAYLAYA GİDEN 15 ÖĞRENCİNİN KARNESİ YAYLADA VERİLDİ

Arguvan da yayla sezonunda aileleriyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan 15 öğrenciye karneleri yaylalarda verildi.

ARGUVAN'DA YAYLAYA GİDEN 15 ÖĞRENCİNİN KARNESİ YAYLADA VERİLDİ

Arguvan da yayla sezonunda aileleriyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan 15 öğrenciye karneleri yaylalarda verildi.

Yazıbaşı (Narmikan Köyü) Mahallesi'nde hayvancılıkla geçimini sağlayan birçok aile, mayısta Yazıbaşı İlk ve Ortaokulu'nda eğitim gören çocuklarıyla Çakmak ve İncesu yaylalarına çıktı. Öğrencilerin karne sevinci yaşamasını arzulayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyu Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay'a iletti.

Kaymakamı Zafer Oktay'ın onayı üzerine ilçeye 70 kilometre mesafedeki Çakmak ve İncesu yaylalarına giden İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Memi, şube müdürleri Hasan Yay ve Hafız İmer, Yazıbaşı İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet Yasin Demirel ile öğretmenler, öğrencilere karnelerini verdi.

Memi, yayladaki karne töreninde yaptığı konuşmada, 15 öğrencinin karne alamadıklarını öğrendiklerini belirterek, "Bu çocuklarımızın karne sevinci ve heyecanını yaşamaları için yaylaya geldik. Hem karnelerini verdik hem de aileleriyle görüştük. Elektrik, televizyon, telefon ve internetin olmadığı yerde, öğrencimizin e-okul sisteminden de notlarına ulaşamadığını bildiğimiz için bu heyecanı ve mutluluğu beraber yaşamak istedik. Öğrencilerimiz ve velilerimiz heyecanlandı, duygulandı" diye konuştu.

Öğrencilerin eğitimden uzak kalmamasını istediklerini vurgulayan Memi, "Velilerimiz, yaylaya çıkış dönemlerinde çocuklarını bize emanet edebilir. Öğrencilerimizi yatılı bölge okulunda ve pansiyonda misafir edebiliriz" dedi.

Aileler de Memi'nin önerisini kabul ederek, sonbaharda çocuklarını yatılı bölge okuluna ve pansiyona bırakacaklarını belirtti.

Karne heyecanı yaşayan öğrencilerden Nuray Çitil, öğretmenlerine teşekkür ederek, "Karnemi aldığım için çok mutluyum. Öğretmenlerimizin buraya geleceklerini hiç beklemiyordum. Benim için büyük bir sürpriz oldu" ifadesini kullandı.

Velilerden Ayfer Aslan da Memi ve öğretmenleri görmekten dolayı mutlu olduklarını anlatarak, "Bu imkansızlıkta öğretmenlerimizi beklemiyorduk. Buraya kadar emek verip, yol olmayan bu dağ başına geldikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56