ARGUVANDAN KISA HABERLER

Arguvandan kısa haberler

ARGUVANDAN KISA HABERLER

ARGUVANDAN KISA HABERLER

ARGUVAN KAYMAKAMLIĞI 27 ÖĞRENCİYİ MALATYA’DA DERSHANEYE GÖNDERİYOR
Arguvan’da 27 Öğrenci hafta sonları ÖSS ve SBS sınavlarına hazırlık amacıyla Malatya’da dershaneye gönderiliyor. Arguvan ilçe eğitim müdürü Ergün Güner’den alınan bilgiye göre Öğrencilerin yol ücretleri ve öğlen yemekleri de karşılanıyor. Bu hizmet alan öğrenciler Arguvan Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzuluya teşekkür ettiler. Arguvan kaymakamlığı Kuzulu’da yaptığı konuşmasında öğrencilerin geleceğin teminatları olduğunu eğitim için tüm imkânları seferber edip destek vereceğini belirtti. 

KIZ ÖĞRENCİLERE KUAFÖR
Arguvan Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kaymakamlık bütçesinden ödemesini yaptığı kuaförleri köylere göndererek, kız öğrencilerin saçlarını istedikleri gibi kestiriyor.


Aslı Aynaoğlu Kuzulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölge insanının eğitime önem verdiğini, özellikle köylerde kız çocuklarının maddi nedenlerle okula gidemediğini, çalışmalarının kız çocuklarını okula kavuşturmayı hedeflediğini söyledi. Kaymakam Kuzulu, şöyle konuştu: \'\'Arguvan merkezi dâhil olmak üzere tüm köylerdeki okullara giderek kız çocuklarının kuaför ihtiyaçlarını karşılama kararı aldık. Tüm giderleri kaymakamlık tarafından karşılanması koşuluyla kuaförler görevlendirdik. Bu arkadaşlarımız köyleri gezerek kız çocuklarının ihtiyaç ve isteklerine göre kesim yapıyorlar. Amacım her bireyin eşit şartlarda yaşamasına ve buna fırsat bulmasına az da olsa katkı sağlamak.\'\'

ARGUVANDA MEYVECİLİĞİ GELİŞTİRME PROGRAMI
Malatya Valiliği tarafından başlatılan meyveciliği geliştirme projesi Arguvan da hayata geçti.7.12.2009 tarihinde bütün çiftçilere dağıtımı gerçekleştirilen fidanların dikimine başlandı. Bu proje kapsamında, ilçe de Bağcılık, Badem, Ceviz, Elma fidanları dikiminde İlçe Kaymakamı Aslı AYNAOĞLU KUZULU, İlçe Tarım Müdürü Mustafa KOÇYİĞİT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergül GÜNER, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kazım GÜLCAN, İlçe Nüfus Müdürü Seher TEMEL, Özel İdare Müdürü Ramazan GÜNDOĞDU, Telekom Şefi Mehmet Ali YILDIZ, Pek çok üretici ve vatandaşın katılımı ile Fidanlar dikildi.

ARGUVAN JANDARMA VE POLİS İŞBİRLİĞİ İLE ÇAM DİKİMİ YAPILDI 
Arguvan ilçe jandarma Komutanı Aykan Özsarı emniyet müdürü Behçet Alkan işbirliği yaparak ilçeye iki binin üzerinde çam dikildi. 

ARGUVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASININ ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE LOJMANLARIN BAKIMI YAPILDI
İlçe emniyet müdürü Behçet Alkan Emniyet müdürlüğünün hizmet verdiği binanın çevre düzenlemesini yaptırarak güzel bir görünüme kavuşmasını sağladı. Karakol binasının ve uzun süredir kullanılan lojmanların soğuk günlerde ısınma sorunu yaşaması nedeni ile pencerelerin kasalarını tamamını değiştirdi. Behçet Alkan’ın göreve geldiği günden itibaren başarılı çalışmalarının yanında bu tür çalışmaları da ihmal etmeden sürdürmektedir. 

ARGUVANDA JANDARMA KAÇAK AVCILARA GÖZ AÇTIRMIYOR
20.12.2009 Tarihinde saat 09.00 Sıralarında Armutlu Köyü sınırları içerisinde merkez av komisyon kararınca yasak ilan edilen yerlerde avlanmakta olan 18 avcı N.A, A.R.M, T.O- Y.D- N.Ş- S.Y- M.U- M.Ç- Y.P- E.S- S.A- N.Y- M.M- M.Y- K.Ş- Ş.S-K.Ö jandarma devriyesi, vatandaşlar ve altı köy koruyucusu birlikte yapılan müşterek operasyonla yakalandı. Avcıların üzerinde bulunan bir adet ölü tavşan ve 5 adet kekliğe el konularak avcılar hakkında cezai işlem yapılmak üzere çevre orman müdürlüğüne sevk edildi. 

ARGUVANDA YILBAŞI KUTLAMALARI YAPILDI.
Her yerde olduğu gibi Arguvan ve köylerinde yaşayanlarda yılbaşına eğlenerek muhabbet ederek girdiler. Bunlardan birside İlçe merkezine uzak mesafedeki Kınık mezrasında yılbaşına eğlenceli girildi. Genç yaşlı demeden köylüler hep birlikte köyün doğal ortamında yılbaşına eğlenerek girdiler.

ARGUVANDA ÖĞRETMENLER EVİ KAPANDI
Malatya’da oteli olmayan ilçelerden birisi olan Arguvan’da uzun süredir evi olmayan memurlara ve yine dışarıdan gelen misafirlere otel gibi hizmet veren Öğretmen evi kapatıldı. Öğretmen evinin kapatılması ve binanın hangi amaçla kullanılacağı konusunda Arguvan belediye başkanlığı tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

www.aruvanhaber.com
Kaynak: Arguvan Anadolu Ajansı Muhabiri Ramazan Taştaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56