ARGUVAN’IN BAZI KÖYLERİNDE ELEKTİRİK VE SU YOK

Özellikle Atma köylerinde Çobandere (Şotik) ve Göçeruşağı mahalleleri (Köyleri) istikametine giden direklerin devrilmesi köylüleri ve hayvanlarını mağdur ediyor. Birçok köyde elektrik yok, elektrikle su temin eden köylüklerin suları akmıyor, çok sayıda köyde normal telefonlarla birlikte cep telefonları da çalışmıyor.

ARGUVAN’IN BAZI KÖYLERİNDE ELEKTİRİK VE SU YOK

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı köylerde yaşayan insanları etkiledi.

Arguvan’da yoğun bir kar yağışının ardından başlayan dondurucu soğuklarla mücadele den köylüler elektrik direklerinin devrilmesi nedeni ile elektrikleri kesik, suları akmıyor, telefonları da çalışmıyor.

Özellikle atma köylerinde Çobandere (Şotik) ve Göçeruşağı mahalleleri (Köyleri) istikametine giden direklerin devrilmesi köylüleri ve hayvanlarını mağdur ediyor. Birçok köyde elektrik yok, elektrikle su temin eden köylüklerin suları akmıyor, çok sayıda köyde normal telefonlarla birlikte cep telefonları da çalışmıyor.

Arguvan’da yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuklarda iyi bir çalışma yaparak köylülerden olumlu not alan yol açma ekipleri oldu.

Yolları Karayolu ve Büyükşehir ekipleri tarafından kısa sürede açılıp mağdur edilmeyen köylüler en kısa sürede elektrik verilerek kendilerinin ve hayvanlarının mağduriyetlerinin önlenmesini bekliyorlar.

Arguvan’da termometre gece eksi 13 dereceyi gösterdi.

www.arguvanhaber.com
Bilgi kaynağı: Rıza ParlakGöçeruşağı Köy Minübüsü 09.01.2015
 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Latife cabuk
Latife cabuk - 9 yıl Önce

bayram abi arabasını bı yıkarya

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56