Arguvanlı Hemşehrimiz Doktor Doğancan Kılıç'a Görev Başında Saldırıda Bulunuldu

Aydın Didim Devlet hastanesi acilinde görev yapan Arguvanlı hemşehrimiz 26 yaşındaki Doktor Doğancan Kılıç'a alkol muayenesine getirilen bir kişi tarafından saldırıda bulunuldu.

Aydın Didim Devlet hastanesinde görev yapan Arguvanlı hemşehrimiz 26 yaşındaki Doktor Doğancan Kılıç'a alkol muayenesine getirilen bir kişi tarafından saldırıda bulunuldu. Doğancan Kılıç’ın sağ kaşı yaralandı. Saldırgan Tahir D. olaydan 11 saat sonra serbest bırakıldı. Saldırgan, tepkiler üzerine yeniden gözaltına alındı.

Alkol muayenesine elleri kelepçeli olarak getirilen Tahir D.'nin saldırısına uğrayan doktor Doğancan Kılıç , "Muayene edecektim, 'Buyurun' dedim. O sırada bana kafa attı. Neden yaptığına anlam veremedim" dedi.

Saldırganın serbest bırakılmasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dahil çok sayıda kişi tepki gösterdi. Saldırgan Tahir D, tepkiler üzerine yeniden gözaltına alındı.

Sağlıkta şiddet vakası, gece yarısı Didim Devlet Hastanesinde meydana geldi. Trafik uygulaması sırasında aşırı alkollü olduğu tespit edilen ve zorluk çıkardığı gerekçesiyle kelepçelenen Tahir D. hastanenin acil servisine getirildi. Burada muayene sırasını bekleyen şahıs iddiaya göre çevreye rahatsızlık vermeye başladı. Bir süre sonra Doktor Doğancan Kılıç, muayene için getirilen Tahir D.'nin yanına gidip, kabine geçmesini istedi. Kelepçeli şahıs, doktora yaklaşarak kafa attı. Doktorun aldığı darbeyle sağ kaşı yaralanırken polis saldırganı yere yatırarak durdurdu. Yaşananlar hastanenin güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi.

SALDIRIDAN 11 SAAT SONRA SERBEST KALDI

Saldırgan, muayene yapılamadan emniyete götürüldü. Sevk edildiği adliyede olaydan 11 saat sonra serbest bırakıldı.

5 DİKİŞ ATILDI

Olayın ardından Dr. Doğancan Kılıç'ın açılan kaşına meslektaşları tarafından 5 dikiş atıldı.

Dr. Doğancan Kılıç, "Şüphelinin, polisler tarafından alkollü olduğu için muayeneye getirildiğini biliyoruz. Yanına gidip, hasta muayene yerine geçmesi için 'Buyurun' dedim. Bu sırada hiçbir neden yokken bana kafa attı. Sonrasında zaten kendisini muayene edemedim. Neden böyle bir şey yaptığına anlam veremedim" dedi.

Genç Doktorumuz  Doğancan Kılıç, kültürümüzün günümüzdeki önemli emekçilerinden Karahüyüklü Doktor Hasan Basri Kılıç'ın oğludur. 

Genç doktorumuza ve ailesine geçmiş olsun.

www.arguvanhaber.com/ Ersoy Eren 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 09:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56