ARGUVANLI İŞ ADAMI ALİ ŞAHİNDEN MALATYAYA 15 MİLYON TL TUTARINDA SU ÜRÜNLERİ İŞLETMESİ YATIRIMI

Arguvan Yukarı Sülmeli Köyünden işadamı Ali Şahin, 'baba memleketi' diyerek Malatyaya 15 milyon TL'lik su ürünleri işletmesi kurdu.

ARGUVANLI İŞ ADAMI ALİ ŞAHİNDEN MALATYAYA 15 MİLYON TL TUTARINDA SU ÜRÜNLERİ İŞLETMESİ YATIRIMI
Arguvan Yukarı Sülmeli Köyünden işadamı Ali Şahin, 'baba memleketi' diyerek Malatyaya 15 milyon TL'lik su ürünleri işletmesi kurdu.

Ali Şahin, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğu Alima Su Ürünleri İşletmesi'nin 6 bin 500 metrekare alanının balık entegre tesisi olarak kullanıldığını ,  Malatya'da 4 bin 800 ton, Elazığ'da bin 900 ton, 3 bin 800 ton Tunceli Çemişgezek, bin 900 ton Tunceli Munzur Buzçayı'nda ala balık üreteceklerini belirtti. 

Şahin Alima Su Ürünleri İşletmesi'nde şu anda 80 kişi istihdam ettiğini, 2012'de bunu 150'ye ve 2015 yılında ise 400'e çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Ali Şahin, 15 milyon TL'lik yatırım yaptığını bildirdi. 5 yılda yatırım miktarını 30 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini dile getiren Şahin, "Yurt dışında da yatırımımız var. Baba memleketinde iş ve aş sağlamak için burada da yatırım yaptım" şeklinde konuştu.

Alima Su Ürünleri İşletmes Bir süre önce  Arguvan Bahçeli Köyü yakınında Karakaya barajı kenarına Alabalık tesisi kurmuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56