ARGUVANLI ÖĞRENCİLER MALATYADA TİYATRO İZLEDİLER

Arguvanda eğitim gören 400 öğrenci Malatyada tiyatro oyunu izlediler

ARGUVANLI ÖĞRENCİLER MALATYADA TİYATRO İZLEDİLER
Arguvanda eğitim gören 400 öğrenci Malatyada tiyatro oyunu izlediler.
Arguvan'dan kaymakamlığın sağladığı araçlarla Malatya'ya getirilen ilköğretim okulu öğrencisi 400 çocuk, İstanbul Devlet Tiyatrosunun kentte sahnelediği "Kırmızı Şemsiye" adlı çocuk Oyununu izleme fırsatı buldu. İlk kez tiyatro Oyunu izleyen Arguvanlı çocuklar, etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, çocuklara yönelik çalışmalarının devam edeceğini belirterek, özellikle köyde yaşayan çocukların tiyatroyla buluşturulmaları noktasında girişimlerinin olacağını söyledi. Maraşlı, hedeflerinin, her ay bir okulun öğrencilerini tiyatroya götürmek olduğunu ifade ederek, bu kapsamda ilçeden öğrencilerin periyodik olarak tiyatroya götürüleceğini kaydetti.
Arguvan Milli Eğitim Müdürü Metin Aladağ ise çocukların televizyon ekranlarından uzaklaştırılarak tiyatro izlemelerinin kendileri için de önemli olduğunu dile getirdi. Aladağ, organizasyon dolayısıyla Kaymakam Maraşlı'ya teşekkür etti.
İstanbul Devlet Tiyatrosu Oyuncularından Lale Ertiş de Oyunun ikinci kez sahnelendiğini belirterek, "İlk kez bu kadar yoğun öğrenci ilgisinin olduğu bir salon gördük. Arguvan'dan öğrencilerin Oyuna gelmelerini sağlayan herkese teşekkür ederiz" dedi.
Tiyatro Oyununu büyük ilgiyle izleyen öğrenciler, daha sonra Özel Rahime Batu İlköğretim Okulunda , yemek ve aşure ikram edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56