ARGUVANLILAR ÜZGÜN VE TEDİRGİN

Arguvan’ın ilçeliğinin iptal edilerek başka bir ilçeye bağlanma durumu halk arasında tedirğinliğe neden oluyor bu durum dikkate alınarak ilçe merkezi ve köylerde yaşayan nüfusu en az 10,000’in (On bin) üzerine çıkartılması gerekiyor.

ARGUVANLILAR ÜZGÜN VE TEDİRGİN
Son günlerde Arguvan’ın nüfus azlığı nedeni ile ilçeliğinin iptal edilerek başka bir ilçeye bağlanması durumu halkı üzdü ve tedirginliğe neden oldu.   
İçişleri Bakanlığı, İstanbul ve Kocaeli dışındaki büyükşehirlerin belde belediyeleri ve 28 kentin köy muhtarlıklarını kapsayan tüm yetkilerini valiliklere devretti bilgisi basına yansımasına rağmen bu durumun nüfusu az olan ilçeleri de kapsayıp kapsamadığı konusunda açıklama yapılmadı.
Resmi Kurumlardan bu konuda herhangi bir açıklama yapılmazken halk arasında konuşulan,  Arguvan Haber olarak tespitimize görede halkın büyük bölümünün gerçek olduğuna inandığı Arguvan’ın ilçeliğinin iptal edilerek başka bir ilçeye bağlanma durumu dikkate alınarak ilçe merkezi ve köylerde yaşayan nüfusu en az 10,000’in (On bin) üzerine çıkartılması gerekiyor.  
Arguvan’ın 2009 nüfus sayımında ilçe merkezinde 1.941 46 Köyünde 6.608 olmak üzere toplam 8.549 Nüfusu olduğu açıklanmıştı.
Arguvan’ın nüfusunu en az 10,000’in (On bin) üzerine çıkartarak tedbir alınması gerekiyor.
Bu konuyu görüşmek üzere 20 Mayıs Pazar günü saat 20.00 de Arguvan sivil toplum örgütleri Arguvan Merkez Derneğinde ortak toplantı yapacaklar.Toplantıya Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’da katılacak

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56