ATMA KÖYLERİ TARIMSAL KALKINDIRMA KOOPERATİFİ GENEL KURULU YAPILDI

S.S Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Tarımsal Kalkındırma Kooparatifi olağanüstü genel kurul toplantısnıı yaptı.

ATMA KÖYLERİ TARIMSAL KALKINDIRMA KOOPERATİFİ GENEL KURULU YAPILDI
 S.S Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Tarımsal Kalkındırma Kooparatifi olağanüstü genel kurul toplantısını yaptı. Arguvan Kömürlük Mahallesinde gerçekleşen genel kurulda Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. 

Mehmet Ali Başıbüyük genel kurulda "Halkın sütleri heba olmasın diye kooperatif adına süt topladık. Sütleri Mirefe firmasına verdik. Mirefe bizlerden aldığı süt paralarını ödemediği gibi firmanın adını değiştirip aynı personeli ile başka isimle faaliyetlerini devam ettirdi. Hukuki yollardan alacaklarımızı tahsil etmek için icraya başvurmak zorunda bırakıldık. Şu anda hukuki süreç devam ediyor.  Bizler kooperatif olarak halktan toplanan sütlerin parasını imkanlar dahilinde ödemekteyiz. Bu konuda yapılan haksızlıkları hukuki yollardan çözmeye çalışıyoruz" dedi. 

Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük "Kooperatif olarak bölgede orman kesimlerinde inisiyatifin kooperatifte olmasını sağlayarak, yaşanan mağduriyetleri önlemiş olacağız. Bu konuda bizlere ulaşan şikayetlerden dolayı çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Amacımız bu bölgelerde yaşayanların mağdur edilmesini önlemektir" dedi.

 

                                                                                                                              

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56