ATMADA 50.000 FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR

Arguvan Atmanın yedi Mahallesini (Köyünü) kapsayan Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Şotik havzası projesi kapsamında 50.000 fidanı toprakla buluşturuyor.

ATMADA 50.000 FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR
Arguvan Atmanın yedi Mahallesini (Köyünü) kapsayan 2010 yılında kurulan S.S.KÖMÜRLÜK KURUTTAŞ GÜNGÖREN ALHASUŞAĞI ÇAKMAK GÖKAĞAÇ VE ÇOBANDERE KÖYLERİ TARIMSAL KALKINDIRMA KOOPERATİFİ Şotik havzası projesi kapsamında 50.000 fidanı toprakla buluşturuyor.

Şotik Havzasını canlandırma (Kesim) ve ağaçlandırma projesi kapsamında başlatılan çalışma ile 50.000 fidan ( 25.000 badem-25.000 palamut)  toprakla buluşturuluyor. Arguvan Çobandere Mahallesinin (Şotik Köyü) Kavunluk, Aşağı Konak, Çakmak Mahallesinin (Sığırcıuşağı) Kınık mezrası civarında 20 işçi ile bir süre önce başlatılan canlandırma (Kesim) ve ağaçlandırma çalışması birkaç gün içinde tamamlanacak.

Arguvan’da kooperatifi olan Mahalle (Köylerin) kendi kooperatifleri aracılığı ile olmayanlarında S.S.KÖMÜRLÜK KURUTTAŞ GÜNGÖREN ALHASUŞAĞI ÇAKMAK GÖKAĞAÇ VE ÇOBANDERE KÖYLERİ TARIMSAL KALKINDIRMA KOOPERATİFİ aracılığı ile Muhtarlık veya şahısların özel başvuru yaparak bu projelerden faydalanabileceği belirtildi.

2015 Yılında Arguvan Alhasuşağı Mahallesi (Köyü) bölgesinin de programa alındığı,  aynı program içerisinde Alhasuşağı Sadaka bölgesinde yapılan özel başvurunun da kabul edilip ağaçlandırma çalışmasının başlatılacağı öğrenildi. 

Projenin başlatılmasında Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Başıböyük ve Yönetim Kurulunun çabası başta olmak üzere Malatya Çevre orman Müdürü İşletme Müdürü Ramazan Karaca ile Arapkir Arapgir Orman İşletme Şefi Eşref Erbaş ve ekiplerinin desteği ile gerçekleştiriliyor.

Proje yöremizin doğal yapısı ve iş istihdamı açısından büyük önem taşıyor.

www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren

 


 Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hasan Hüseyin Tatlı
Hasan Hüseyin Tatlı - 9 yıl Önce

Ağaçladırma bütün halkıźa hayırlı omasını derlim önemli olan ağaçı dikmek déğlil sahip cıkıp hayvanlar tarafında zarara uğratmadan büyütmek yetiştirmek

Tahsin ÇIPLAK
Tahsin ÇIPLAK - 9 yıl Önce

EMEKLERİNİZE SAĞLIK ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.

Seral kutlar
Seral kutlar - 9 yıl Önce

Çok güzel bir çalışma tüm Arguvan'ın duyarlı olacağını düşünüyor ve şimdiden kolay gelsin diyorum

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56