ATMALI GENÇLERİN DÜZENLEDİĞİ PİKNİK ETKİNLİĞİ YOĞUN KATILIMLA YAPILDI

Arguvan Yukarı Atma gençliği piknik etkinliği coşku içinde yapıldı.

 ATMALI GENÇLERİN DÜZENLEDİĞİ PİKNİK ETKİNLİĞİ YOĞUN KATILIMLA YAPILDI
HABERİN GALERİSİ
atma piknik etkinliği

atma piknik etkinliği

Arguvan Yukarı Atma gençliği piknik etkinliği 19.07.2015 Pazar günü coşku içinde yapıldı.

Etkinlik Çobandere (Şotik) Aşağıkonak mezrasında sabah kahvaltısı ile başladı. Öğlenden sonra gençler davul zurna eşliğinde halay çekerek eğlenmeye başladılar. Atma denilince geleneksel tura oyunu olmadan olmaz denilerek gençlerin halayının yanı sıra tura oyunu da şenliğe renk kattı.

Öğleden sonra Yukarı Atma gençlik adına Şenay Çıplak hazırlanan kısa konuşmayı okudu. Şenay Çıplak “İlkini 2014 yılında düzenlemiş olduğumuz geleneksel pikniği bu yıl genişleterek yapıyoruz büyük Atma ailesi olarak pikniğe hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında Bu yıl ikincisi düzenlenen şenlik ve pikniğimizi hiçbir kurum kuruluşun desteği olmadan bu günlere getirdik. Tamamen kendi imkânımızla düzenlenmiştir dedi.

Şenay Çıplak, Günümüz koşullarında insanların birbirine yabancılaştığı bir dönemde kendi kültürümüzü korumak, yaşatmak bizden sonraki kuşaklara aktarmak, amacıyla bu piknik ve şölen ihtiyaç haline gelmiştir. Bu amaçla yöremizde ki insanların birbirini daha iyi tanıması, kaynaşması, sosyal yardımlaşma dayanışma temenni ve dilekler, içerisinde tertip edilmiştir.  Tertip komitesi adına saygı ve sevgi ile hepinizi selamlıyoruz. Hoş geldiniz iyi eğlenceler.”  Deyip konuşmasını bitirdi.

Öğleden sonra gençler dostane bir atmosfer içinde türkülerini seslendirip halaylarını çekip eğlendiler. Karşılıklı ikram ve sohbetlerin yoğun olarak görüldüğü etkinlik amacına uygun olarak devam etti. Herkes samimi ve içten duygularla alandan evlerine döndü.

 Kaynak ve Fotoğaflar:Rıza Parlak

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
kazim çiplak
kazim çiplak - 8 yıl Önce

Tebrikler çok begendim orda olmayi çok isterdim

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56