ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNUN EĞİTİMDE BAŞARI HABERLERİ

Atmalılar İlköğretim Okulu Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 8. Sınıfların girdiği sınavda 202 okul içerisinde 24. sırada yer aldı.

ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNUN EĞİTİMDE BAŞARI HABERLERİ

Türkiye’de yapımı ilk ve tek olan yüzde 75 vatandaş ve yüzde 25 Devlet destekli yapılan Atmalılar İlköğretim Okulu Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 8. Sınıfların girdiği sınavda 202 okul içerisinde 24. sırada yer aldı.

Atmalılar İlköğretim Okulu öğrencisi Hazal Kabakçıda ayrıca Arguvan’da birinci oldu. Arguvan İlçesinde ilk 10 başarılı öğrencinin 6 tanesi yine Atmalılar İlköğretim Okulunda ki öğrenciler arasında yer aldı..

 Okulun açılış konuşmasında öğrenciler adına konuşma yapan Hazal Kabakçı “Büyük bir özveriyle yapılan bu okulun öğrencileri olarak başarılı olacağımıza söz veriyoruz” demişti. Öğrencilerin verdiği söze sahip çıktıkları başarı grafiğiyle kanıtlanmış oluyor. Geçmiş dönemde Malatya’da görev yapmış olan Vali İbrahim Daşöz “Malatya’da yüz tane okul olsa Atmalılar İlköğretim Okulu zurnanın son deliği” dediği hafızalardan silinmedi. Atmalılar İlköğretim Okulu 202 okul içinde ki başarıyla 24. sıraya yer alması ile “zurnanın son deliği” olmayı kabul etmemiş olduklarını ispatlamış oldular.

 Öğrencisini başarısını bir plaketle onurlandıran Hazal Kabakçının öğretmeni Sedat Alman “Öğrencilerimizin başarısı manevi mutluluğumuzdur. Atmalılar İlköğretim Okulunun başarısı aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerin ortak başarısıdır. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etmek gerek” dedi. 

                                                                                                                                  

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56