ATMA’YA EKOLOJİK YAŞAM ALANI KONAKLAMA PROJESİ

Atmani Vakfı ve Güngören Köyü kalkındırma Kooperatifi’in öncülüğünde Arguvan Atma’ya bir ekolojik yaşam alanı konaklama tesisi kurma projesi

ATMA’YA EKOLOJİK YAŞAM ALANI KONAKLAMA PROJESİ
 Mehmet Ali Çabuk

         Atmani Vakfı Kurucu Yonetim Kurulu üyelerinden Ali Bozdağ ve Kemal Düzova Atmé Jor’a yaptıkları ziyarette; Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıböyük, Halit Seyfi Yücel, Rıza Parla ve Aşiret ileri gelenlerimiz bu akşam (19-12-2014) toplantı halindeler.

        Toplantıda Atmani Vakfı ve Arguvanda faaliyet gösteren Güngören Köyü Kalkındırma Kooperatifi’in öncülüğünde Atma’ya bir ekolojik yaşam alanı konaklama tesisi kurma projesi içtenlikli ve kararlı bir bir tarzda tartışılmaktadır.

       Tüm Atmi ve Arguvanlıların bu proje için düşüncelerinin çok önemli olduğu, bu açıdan görüşleri değerlendirilmek üzere beklenmektedir.

       Etmi/Etmaneki Aşireti çok büyük bir aşiret olup nüfusu en az birbuçuk milyondur. Aşiretlilerimizin azımsanamayacak sayıdaki tatilcileri, tatillerini sahillerde yapmaktadırlar. Oysa Atmé Jor coğrafyasının havası suyu ve leziz yiyecekleri yanında, pısmam ve dotmamların kendilerini yalnız hissetmeyecekleri, kendi kültürümüzü yaşayacakları bir atmosferde tatil yapmalarının kendileri için çok çok daha iyi olacağı tartışmasızdır.

       Kısacası Konaklama tesisinin hazır potansiyel müşterisi hazırdır. Öyle ise ele alınan projenin ayakları çok sağlam yere basmaktadır. Projenin gerçekleştirilmesinde de asla kuşku duyulmamalıdır.

       Bu projenin gerçekleşmesi gurbetteki aşiretlimizi kendi kültüründe daha da olumlu koşullarda dinlenme, eğlenme, kültürünü yaşamanın yanında; Yöre köylülerimizin de ürünlerinin değerlendirilmesi ve işgücü emeğinin de artı katkı sağlayacağı şüphesizdir.

       Ağrı, Bitlis, Wan, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Urfa, Antep, Maraş, Malatya, Sivas, Erzincan’dan Ortaanadolu’ya ve Türkiye’nin her yerinden, Tüm dünya’dan aşiretlilerimizin ilgi duyacağı bu proje aslında bir MÜJDE niteliği taşımaktadır.

       Tüm dünyada dağ turizminin öne çıktığı günümüzde Atmé Jor dağ ve yaylaları eşsiz güzellikler, insan sağlığı için büyük nimetler barındırmaktadırlar.

       Ayrıca bu ekolojik yaşam alanı konaklama tesislerimiz tüm Etmi/Etmaneki Aşiretinin dinlenme ve eğlenmenin yanında toplantılar yapma, kararlar alma, konferanslar verme ve kültürümüzü geliştirme açısından işlevler göreceği de kaçınılmaz, olduğu kadar çok da acil bir ihtiyaçtır.

       Projeler üretip gerçekleştirecek güç ve yeteneğe sahip çok sayıda aşiretlimiz vardır. Bu açıdan herkesten görüş ve düşüncelerinin değerlendirilmesi beklenmektedir.

       Çok güzel günler gelecek                            
       Mehmet Ali Çabuk

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Abdullah çıplak
Abdullah çıplak - 9 yıl Önce

Çok çok olumlu bir fikir. Ben şahsen son 15 yıldır her yıl 1 ay kesinlik le köye gidiyorum. Saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56