BAHÇELİEVLER MAHALLESİ SAKİNLERİ;DEVLET BABA DİYORLAR AMA HALİMİZ ORTADA!

Arguvan Bahçelievler Mahallesi sakinleri oldukça tedirgin.Çevrede meydana gelen yarıklar her açıdan onları ürkütüyor. Korkuyla yatıp korkuyla kalktıklarını söylüyorlar haklı olarak.

BAHÇELİEVLER MAHALLESİ SAKİNLERİ;DEVLET BABA DİYORLAR AMA HALİMİZ ORTADA!
HABERİN GALERİSİ
BAHÇELİEVLER MAHALLESİ

BAHÇELİEVLER MAHALLESİ

Arguvan  Bahçelievler Mahallesi sakinleri oldukça tedirgin. Arguvan Haber’de sürekli olarak gündeme getirilen ancak çözüm üretilmeyen heyelan sorunu nedeni ile her gün gözle görülür şekilde evlerinde çatlaklıklar oluşuyor. Çevrede meydana gelen yarıklar her açıdan onları ürkütüyor. Korkuyla yatıp korkuyla kalktıkların söylüyorlar haklı olarak.

Bahçelievler Mahalle sakinlerinden Hüseyin Ünalan “Devlet baba diyorlar ama halimiz ortada. Gidecek yerimiz de yok. Biz kendimizi göçebe olarak tanımlıyoruz. Bu mahallede korku içinde yatıp kalkıyoruz. Sizinde gördüğünüz gibi her taraf çatlak. Her gün çatlakları kapatarak yaşasak ta geleceğimiz belirsiz. Devlet baba ise bize de babalık yapmasını bekliyoruz” dedi. Bölgeyi gezerken ineklerini otlatan Hasan Hüseyin Erbaş “Başımıza ne zaman ne gelecek bilmiyoruz. Her gün aynı korku ve tedirginlik içinde sürünüp gidiyoruz” dedi. Evini gezdiğimizde korkularında ne kadar haklı olduklarını anlıyoruz. Her duvarda ayrı bir çatlak bizi karşılıyor.

 Bahçelievler’in boşaltılacağa dair dedikodular da yok değil. Bazılarına yeni yerleşim yeri verileceği ama bunun herkesi kapsamadığını söylentiler arasında.

Kim ne söylerse söylesin, Arguvan Bahçeli Evler Mahallesi sorunu olumsuzluklar yaşanmadan, acil çözüm bekleyen sorunlar arasında. Sorunların bir an önce çözülmesi için, gözler devlet babanın vereceği kararlara kitlenmiş durumda. 


RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56