BOZAN MAHALLESİNİN (KÖYÜNÜN) KÖPRÜ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Arguvan Bozan Mahallesinin (Köyünün) köprü sorunu çözüldü, Şah Sultan ziyaretine gelenler ve o istikamette arazisi bulunanlar dereden geçemiyor zor anlar yaşıyorlardı.

BOZAN MAHALLESİNİN (KÖYÜNÜN) KÖPRÜ SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Arguvan Bozan Mahallesinin (Köyünün) köprü sorunu nihayet çözüldü. Özellikle kış aylarında SAZLICA DERESİ’NİN su seviyesinin yükselmesi ile birlikte Şah Sultan ziyaretine gelenler ve o istikamette arazisi bulunanlar dereden geçemiyor zor anlar yaşıyorlardı. Buraya yapılan köprünün menfezleri ve künkleri 4 yıldır harman yerinde bekletiliyordu. Köprünün ne zaman yapılacağını Bozan Köylüleri ve ziyarete gelenler tarafından merak konusu olmuştu.

Konu hakkında görüştüğümüz Köyün Muhtarı Sayın Hatun Yılmaz ‘Bozan Köyünde yaşayanların ve Şah Sultan ziyaretine gelenlerin karşı tarafa geçmek veya kışın bir cenaze olduğunda yüksek taşımalı araç bulamadığımızda çok sıkıntı çekiyorduk. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bu gün verilen sözlerin yerine getirildiğini ve köprünün yapıldığını, Bozan Köyündeki bu Birlik ve beraberliğin çok güzel bir örneğinin sergilendiğini, gerek çalışmalarımızda gerekse bizlere destek olan tüm köylülerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum’ dedi.

Ayrıca Bozan Köyünün kanalizasyonunun yapılmadığını, yazın atık suların çevreye koku saldığını ve bu yüzden de çok sıkıntı çektiklerini ifade etti.


Haber ve fotoğraflar. Ali İhsan Öztürk

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56