BOZANLI TESLİM MANSUR EVCİL VE YABANİ HAYVANLARI BİR ARADA BESLİYOR

Arguvan Bozan köyünde yaşayan Teslim Mansur evinde evcil ve yabani hayvanları bir arada besliyor.

BOZANLI TESLİM MANSUR EVCİL VE YABANİ HAYVANLARI BİR ARADA BESLİYOR
Arguvan Bozan köyünde yaşayan Teslim Mansur evinde evcil ve yabani hayvanları bir arada besliyor.
 
Çevre Köylerde de iyi tanınan Teslim Mansur Bölgenin dağlarını adım biliyor ve çok iyi tanıyor.
 
Bozan köyünde yaşayan 23 yaşındaki Teslim Mansur, evinde domuz, köpek, keklik, at, hindi, arı, ördek, dana gibi birçok türden yabani ve evcil hayvanla besliyor. Küçüklüğünden beri yabani hayvanları sevdiğini anlatan Mansur, "Evinde başta  domuz olmak üzere birçok hayvan beslediğini Domuzu dağda yaralı olarak bulduğunu eve getirip tedavi ettikten sonra diğer hayvanlarımın arasına koyduğunu belirtip Domuz ve köpeğin şu anda kardeş gibi yaşadığını belirti.
 
Mansur gittiği her yere hayvanları götürdüğünü Köpeklerin domuza saldırması gerekirken aksine 4 köpeğim de onu koruma görevi görüyorlar" dedi.
 
Daha önce tilki ve sansar beslediğine değinen Teslim Mansur Tilkiden dost olmaz dedi.
 
"Bir gün sabah uyandığımda tilkinin tavuğu yediğini gördüm. Böylece tilkiden dost olmayacağını anladım. Bütün yabani hayvanları evcilleştirip bir aile gibi bir arada ve birbirlerine zarar vermeyecek şekilde kardeş gibi yaşatırım. Ama tilkiyle baş edemezdim. Yediği ekmeğe ihanet ediyor. Domuzu dahi köpekle kardeş yaptım. Hepsini de kardeş yaparım; ama tilkiye güvenemem. '
 
En büyük idealinin ileride evini hayvanat bahçesine çevirip hayvanları kafeste değil bir arada kardeşçe yetiştirmek olduğunu söyleyen Mansur,  
"Hayvanlarla olan ilişkim insanlardan daha fazladır. İnsanlardan gördüğüm zararları hayvanlardan görmedim. Bunun için hayvanlar benim her şeyimdir. Onlarsız yaşayamam. Domuzlara insanlar onu sevmese de daha fazla ilgim var" dedi.
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56