BU ÇÖPLERİ GÖREN YOKMU ?

Sorumsuz kişilerce atılan çöplerin çirkin bir görüntü oluşturması bir yana poşetler rüzgârında etkisi ile çevredeki tarlaları ve dereleri kirletiyor. Karayolu kenarındaki bu çöpleri temizleme veya temizletme yetkisi hangi kuruma aittir.

BU ÇÖPLERİ GÖREN YOKMU ?
Arguvan’da uzun yıllardır çevre temizliği ve sağlık açısından en önemli sorunlarından biriside çöp sorunudur.  Malatya’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi Büyükşehir olma sebebi ile Arguvan dada mahalleye dönüştürülen köylerde çöpler toplanmaya başlandı. Arguvan Belediyesi tarafından çöp toplama sistemi oturtulmaya çalışılıyor zamanla daha düzenli hale gelmesi temenni ediliyor.

Arguvan’da aylardır (yaz ayları dâhil)karayolu kenarında göz önündeki çöpleri ne yazık ki bir gören olmuyor veya her nedense görmemezlikten geliniyor.

12 Mahallenin (Köyün) kullandığı karayolunu Çevre sağlığı ile ilgili kurumlarla Büyükşehir ve İlçe Belediyesinin yetkilileri, ziyaretlere vd. işlere giderken çok sık kullanıyorlar ancak çöpleri göremiyorlar. Belki de bir işten bir işe veya bir ziyafetten bir ziyafete koştururken araçları hızlı geçtiği için çöpleri göremiyorlardır.

Sorumsuz kişilerce atılan çöplerin çirkin bir görüntü oluşturması bir yana poşetler rüzgârında etkisi ile çevredeki tarlaları ve dereleri kirletiyor. Çöpün bir kez temizlenmesi halinde bu alanın çöp atılma yeri olmadığı izlenimi yaratılacak,mahallelerde çöplerde toplanmaya başlandığı için büyük ihtimalle bir daha atılmayacaktır.

Karayolu kenarındaki bu çöpleri temizleme veya temizletme yetkisi hangi kuruma aittir Malatya’nın büyükşehir olması ile birlikte başlayan yetki karmaşası içinde kimin bu çöpü temizletmesi gerektiği bilinmez, kurumlar birçok konuda olduğu gibi bizim yetkimizde değil diyebilirler.


Biz yinede çöpün olduğu yeri tarif edelim belki bir gören olur.

Arguvan’dan Akören Mahallesine (Köyüne) gelirken karayolu kenarında  (Ağpınar mevkiinde) sol tarafta karayolunun kenarındadır. Bu atılan çöpler aylardır rüzgârlı zamanlarda tarlalara diğer kalanlarda yoldan aşağıya doğru dağılmaktadır. 

www.arguvanhaber.com

Fotoğraflar en son 17.10.2014 tarihinde çekilmiştir.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56