BU ÇUKUR ARGUVAN’IN NERESİNDE?

Arguvan’ın yetkilileri, bir süredir oluşan bu çukur hiç dikkatinizi çekmiyor mu?

BU ÇUKUR ARGUVAN’IN NERESİNDE?
Bir uyarı işaretide mi çok görülüyor?
Dört mahalle, kırk altı köy ve yetmiş iki mezranın yönetimini yapan tüm idari ve yerel yöneticiler, yetkililer ilçemize tek giriş çıkışın olduğu yolda yer alan ve büyük tehlike arz eden Arguvan'dan Malatyaya giderken Ana yolun sağındaki bu çukura sadece bakıyor, belki görmüyor, belki de görmezden geliyorlar. Her gün onlarca aracın, yayanın ve ilçemize gelen misafirlerin kullanmak zorunda olduğu yolda yer alan bu çukur ile yolun istinat duvarları gözle görülen hasarlardan dolayı çok ciddi tehdit oluşturuyor. Bu çukurun tamiri bir yana uyarıcı işaret bile konulması meydana gelecek olumsuzlukları en azından önleyebilir, İnsan hayatına önem veriliyor izlenimi yaratır!
İlçemizin ana yolu yetkililerin övünerek açmasının üzerinden yaklaşık bir buçuk yıl geçti beklenen sonuç gözle görülür ve tehlikeli bir şekilde net olarak görüldü.

Arguvan ilçe girişindeki ana yolun 800 metrelik bölümü heyelan nedeni biraz daha yukarı alınma aşamasında yetkililere görüşmüş, bu tür geçici göz boyamalık işlerin yapılmaması gerektiğini ifade etmiş, ayrıca Arguvan Haberde yine görüşümüzü yazmıştık. 16 Ağustos 2011 tarihinde yol ile ilgili Arguvan Haber olarak yayınladığımız bazı yetkililerce neden böyle yazıyorsunuz denilerek tepki gösterilen haberin metninden bir bölüm.
ARGUVAN’IN HEYELANLI YOLU DEĞİŞİYOR
Arguvan ilçe merkezinin bir bölümünün uzun yıllardır heyelan bölgesi olduğu bilinmektedir. Heyelan gerçeği dikkate alındığında yapılan bu tür çalışmaların geçici çözümler olacağı, yolun biraz daha yukarı alınması ile sorunun kalıcı olarak çözülemeyeceği vatandaşların ortak görüşü olmasına rağmen ilgili kurumların yetkilileri ve siyasetçilerin bunları görmezden gelmeye çalışmaları kalıcı çözümler üretmemesi dikkati çekiyor. 16 Ağustos 2011 Arguvan Haber.
Fotoğraflar 02.03.2013 tarihinde saat 16.30’da Arguvan Haber sorumlusu Ersoy Eren tarafından çekilmiştir.


 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56