ÇALIK; MALATYA ARGUVAN KARAYOLUNUN YAPIMINA ŞUBAT AYINDA BAŞLANACAK

Malatya Milletvekili Öznur Çalık Bahçelievler mahallesindeki 24 evin AFAD tarafından afet kapsamına alındığın mahalledeki 97 evin kapsama alınması için girişimde bulunacaklarını belirtti. Çalık Malatya-Arguvan karayolunun heyelanlı bölümünün yerine farklı güzergahta Şubat ayında 6 kilometre yeni yol yapımına başlanacak " dedi.

ÇALIK; MALATYA ARGUVAN KARAYOLUNUN YAPIMINA ŞUBAT AYINDA BAŞLANACAK
Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Ak Parti Arguvan Belediye Başkan aday adayı Vahap Doğan Arguvanda temaslarda bulundu.

Arguvan Kaymakamlığını ziyaret eden heyet, Kaymakam Zafer Oktay'la bir süre görüştü.

Ak Parti Arguvan İlçe Başkanlığına geçen heyet, İlçe Başkanı Kudret Kılıç'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Esnafı gezen Çalık ve beraberindekiler, sorunları dinledi. Ak Parti heyeti, daha sonra Bahçelievler Mahallesi'ne giderek heyelan nedeniyle risk taşıyan evlerde incelemelerde bulundu.

Burada konuşan Çalık, Bahçelievler mahallesindeki 24 evin AFAD tarafından afet kapsamına alındığını belirterek, buralarda ikamet eden vatandaşların kira desteği verilerek evlerden çıkarılacağını söyledi. Çalık, burada sadece 24 değil, 97 evin kapsama alınması için girişimde bulunacaklarını kaydetti.

Çalık, Malatya-Arguvan karayolunun ilçe girişinde kalan kesimlerinin de heyelandan etkilendiğini ifade ederek, "Bu yolun kuzeye çekilmesi için çalışmalara başlanacak.  heyelanlı bölümünün yerine farklı güzergahta Şubat ayında 6 kilometre yeni yol yapımına başlanacak " dedi.

Arguvan Yoncalı barajının yapımınada kısa süre sonra başlanacağını belirten Çalık arguvanın doğal yaşamının korunması için av yasağının başlatılması için gerekli girişimi yaptıklarını konuyu takip edeceklerini belirtti.


Heyet, daha sonra Karahöyük köyünü ziyaret etti.


Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56