ÇAVUŞ KÖYÜ YOLLARINA KİLİT TAŞ DÖŞENİYOR

Çavuş Köyünde son yıllarda köyün alt yapı ve diğer sorunlarının çözümü için yapılan örnek çalışmalar dikkati çekiyor. Köy Muhtarının çalışmalarına Çavuş Köyü dernekleri de destek verip birlikte hareket ediyorlar.Dernekler kilit taşı yapımı ile alt yapı çalışmalarının tamamlanabilmesi için bağış kampanyası başlattılar.

ÇAVUŞ KÖYÜ YOLLARINA KİLİT TAŞ DÖŞENİYOR
Çavuş Köyünde son yıllarda köyün alt yapı ve diğer sorunlarının çözümü için yapılan örnek çalışmalar dikkati çekiyor. Köy Muhtarının çalışmalarına Çavuş Köyü dernekleri de destek verip birlikte hareket ediyorlar.
Köyde çok sayıdaki çalışmadan birisi olan kanalizasyonun yapımında bozulan yollara Köy Muhtarlığının Arguvan Kaymakamlığı ile yaptığı görüşmeler sonrasında kilit taş döşenmesi kararlaştırıldı. Kaymakamlık tarafından kilit taşları temin edildi. Temin edilen kilit taşlarının nakliyesi, gerekli kum ve diğer malzemeler ile taşın döşeme işçiliği muhtarlık tarafından üstlenilip çalışma başlatıldı.
İstanbul’da ve Malatya’da faaliyet gösteren Çavuş köyü dernekleri kendi faaliyetlerini yaptıkları gibi muhtarlığın köye yaptığı çalışmalara imkanları dâhilinde katkılarını sunup destek veriyorlar. Dernekler kilit taşı ile alt yapı çalışmalarının tamamlanabilmesi için bağış kampanyası başlattılar.
Kampanyaya katkı sunmak isteyenler İstanbul’da Çavuş Köyü Derneği 0.532.3113462 Malatya’da Çavuş Köyü Derneği 0.422.3257042 ve Köy Muhtarı Vahap Genç 0.422.7821033 ile irtibat kurabilirler
23-24-Temmuz 2011 9.Uluslararası Arguvan Türkü Festivali programı dahilinde 23 Temmuz 2011 tarihinde Çavuş Köyüne yapılacak ziyaret öncesi muhtarlık, Çavuş köyü dernekleri ve Çavuş köylüleri çalışmaların tamamlanıp köylerine gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlama gayretini gösteriyorlar. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56