ÇAVUŞ KÖYÜNE 1000 METREKARELİK KİLİT TAŞ GEREKİYOR

Arguvan Çavuş köyü muhtarı Vahap Genç, 2011 yılında köy içinde 3000 metrekarelik kilit taş döşendiğini, kalan 1000 metrekarelik alanının döşenmesi için destek beklediğini ve kilit taş döşemesinin tamamlanması durumunda köy içi ulaşımının tamamen rahatlayacağını belirtti.

ÇAVUŞ KÖYÜNE 1000 METREKARELİK KİLİT TAŞ GEREKİYOR

Arguvan Çavuş köyü muhtarı Vahap Genç, 2011 yılında köy içinde 3000 metrekarelik kilit taş döşendiğini, kalan 1000 metrekarelik alanının döşenmesi için destek beklediğini ve kilit taş döşemesinin tamamlanması durumunda köy içi ulaşımının tamamen rahatlayacağını belirtti. Konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

 “2011 yılında 110 bin kilit taş ile 3000 metrekarelik yol alanı döşemesi yapıldı. Bugün yapmaya kalkışsak 100 bin TL tutar. O zaman köylüye 7 bin TL’ye mal oldu. Diğer masrafları destek verenlerden sağladık. Kimler mi destek verdi? Hasançelebi Belediyesi, Güzelyurt Belediyesi, Fethiye Belediyesi, Ören Belediyesi, Arguvan Belediyesi, Hanımın Çiftliği Belediyesi, Hatunsuyu belediyesi, Topsöğüt Belediyesi ve bazı işadamları… Tüm destek verenlere teşekkür ediyoruz.

Aşağı Mahallenin yolu kaldı. Burası 1000 metrekarelik bir alan… Destek bulursak bu bölümü de kilit taş yapmak istiyoruz. 60 bin TL masrafla yapılabileceğini düşünüyoruz.

Çavuş köyünün içme suyu desteği olarak da Çavuş Gediği Eymir yolu yöresinde artezyen vuruldu. Güneş enerjisi ile çalışacak olan çekici ile 80 metreden çıkan suyun köyü oldukça rahatlatacağını da belirteyim.”

Kaynak: Süleyman Özerol
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56