ÇDP RAPORUNDA ARGUVAN

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda Mevcut yerleşimlerin heyelan ve kaya düşmesi riski olan alanlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Bu alanların boşaltılması ve imar planında ilçenin kuzeyinde önerilen gelişmelerin de durdurulması öngörülmektedir. 2040 yılı için yeni yerleşim alanı gerekli görünmemektedir denildi.

ÇDP RAPORUNDA ARGUVAN

Anlaşılamayan, çelişkili rapor

ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Malatya-Elazığ-Bingöl-Tunceli Planlama Bölgesi 1/100.000 Çevre Düzeni Planı Raporunda Arguvan ile ilgili bölümde anlaşılamayan, çelişkili ifadelere yer verildi.

Mevcut yerleşimlerin heyelan ve kaya düşmesi riski olan alanlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Bu alanların boşaltılması ve imar planında ilçenin kuzeyinde önerilen gelişmelerin de durdurulması öngörülmektedir. 2040 yılı için yeni yerleşim alanı gerekli görünmemektedir.

 

Çevre Düzeni Planı Raporunda Arguvan ile ilgili bölüm.

Malatya ilinin kuzeyinde yer alan Arguvan ilçesinin kuzeyinde Sivas İl sınırı, doğusunda Arapgir, batısında Hekimhan ve güneyinde Yazıhan ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin 2040 yılı için öngörülen birincil sektörü hayvancılık olarak belirlenmiştir.

Yerleşimin mevcut yoğunluğu 19 kişi/ha’dır. 2012 nüfusu 2292 kişi; 2040 yılı için kabul edilen projeksiyon nüfusu ise 2.600 kişi olan ilçenin öneri yoğunluğu 25 kişi/ha olarak kabul edilmiştir. Dağınık yerleşime sahip olan ilçenin imar planı incelendiğinde, mevcut yerleşimlerin heyelan ve kaya düşmesi riski olan alanlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Bu alanların boşaltılması ve imar planında ilçenin kuzeyinde önerilen gelişmelerin de durdurulması öngörülmektedir. 2040 yılı için yeni yerleşim alanı gerekli görünmemektedir

ilgili link

//www.csb.gov.tr/gm/mpgm/index.php?Sayfa=sayfaicerik&IcId=489

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ali kemal lüle
ali kemal lüle - 8 yıl Önce

Arguvanda asimilasyon çalışmaları başlamıştı!r hayırlı olsun.

Ali İhsan Öztürk
Ali İhsan Öztürk - 8 yıl Önce

Boşuna demediler geçen yıldan. Arguvanlılar türkü söyleyecekler bol bol eğlenecekler diye. Yol çöküyor bir şey olmaz dediler. Habire yamalıkcılar yama yaptılar. Son bir ayda Arguvan ve köyleri 300 kez sallandı. Yine bir şey demediler. Türkü söyleyin dediler. Yıl 2040 da yine türkü söyleyin diyecekler. Yine kimseden ses yok. Yazık bu halimize...

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56